مدیر فنی و طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد:

تکمیل طرح توسعه اسکله بهمن قشم در دهه فجر۹۸

مدیر دفتر فنی و طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه پروژه طرح توسعه اسکله و لایروبی حوضچه بندر بهمن بیش از 98درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، از پایان این پروژه تا 22بهمن سال جارى خبر داد.

حسین ناصری‌نژاد با بیان این خبر گفت: هدف از اجرای طرح توسعه در بندر بهمن جزیره قشم، علاوه بر پهلوگیری همزمان هفت لنج باری، فراهم کردن شرایط پهلوگیری شناورهایی با تناژ ۱۰هزار و پنج هزار تُن و افزایش ظرفیت پهلوگیری شناورها از ۷ به ۱۴فروند است.

وی با بیان اینکه اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح ۵۵۵میلیارد ریال است، ادامه داد: طرح توسعه بندر بهمن از آذرماه سال‌۱۳۹۳ آغاز شده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا ۲۲بهمن سال جاری به اتمام خواهد رسید.

مدیر دفتر فنی و طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: تسریع در تخلیه و بارگیری کالا، افزایش واردات و صادرات کالای فعالان اقتصادی در قشم از دیگر اهداف اجرای این طرح بزرگ در اسکله بندر بهمن است.

به گفته ناصری‌نژاد؛ اجرای عملیات لایروبی، احداث سپرهای فلزی، احداث اسکله‌ها و ایجاد حوضچه مناسب و ایمن با هدف تسهیل در پهلوگیری شناورهای بزرگ به عنوان بخشی دیگر از اهداف این پروژه مهم در منطقه آزاد قشم بودند که مراحل پایانی اجرای آنها در حال انجام است.