ثبت بیش از یک‌ میلیون نفر بازدید از سایت‌های گردشگری قشم در نوروز۹۸

قائم‌ مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: آمار بازدید مهمانان نوروزی قشم از سایت های گردشگری این‌ جزیره از مرز یک‌ میلیون فراتر رفت. به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالجواد کمالی قشم اعلام کرد: از ۲۵اسفندماه‌۹۷ تا ۱۴فروردین‌ماه امسال، بیش از یک‌ میلیون بازدید از ژئوسایت‌ها و اماکن گردشگری قشم همچون جزایر ناز، جنگل […]

قائم‌ مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: آمار بازدید مهمانان نوروزی قشم از سایت های گردشگری این‌ جزیره از مرز یک‌ میلیون فراتر رفت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالجواد کمالی قشم اعلام کرد: از ۲۵اسفندماه‌۹۷ تا ۱۴فروردین‌ماه امسال، بیش از یک‌ میلیون بازدید از ژئوسایت‌ها و اماکن گردشگری قشم همچون جزایر ناز، جنگل حرا، چاهکوه، خلیج دلفین‌ها، غارهای خربس، دره ستاره‌ها، قلعه پرتغالی‌ها و دیگر سایت‌ها به ثبت رسیده که نشان از افزایش ۷۰درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

وی از پنج استان خراسان رضوی، تهران، فارس، اصفهان و‌ کرمان با با ۵۴درصد سهم به عنوان استان‌های پیشتاز سفر به این ‌جزیره نام برد و‌ گفت: سهم بقیه استان‌ها از سفر به قشم در جنوب کشور ۴۶درصد بود.

به گفته عضو موظف هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، در مدت یاد شده بیش از ۷۳۶هزار مهمان از سه مسیر هوایی (فرودگاه قشم)، دریایی (اسکله شهید حقانی بندر عباس) و زمینی (اسکله‌ پُهل) با بیش از ۱۳۰هزار انواع خورو و استفاده از شناورهای لندینگ کرافت وارد این جزیره در جنوب کشور شدند.

کمالی با اعلام اینکه پیش‌بینی ما در ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، میزبانی از یک‌ میلیون گردشگر در ایام نوروز‌۹۸ بود، افزود: شرایط جوی و تعطیلی سه روزه اسکله شهید حقانی بندرعباس به سمت اسکله شهید ذاکری قشم موجب کاهش آمار ورودی به این منطقه شد.

به گفته او، بیش از ۵۰۰هزار نفر از مهمانان امسال قشم و به عبارتی ۷۰درصد آنان افرادی بودند که برای نخستین بار به این جزیره سفر کردند و این نشان از معرفی خوب قشم در استان‌های مختلف کشورمان دارد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: با اقدامات خوبی که طی چهار سال گذشته در زمینه فعالسازی کاشانه‌های مهمان در روستاهای جزیره اتفاق افتاده  و ۱۲کمپ پارکی که در نقاط مختلف این‌ منطقه ایجاد شده، شاهد ترافیک روان در شهرها و تجمع ۷۰درصدی مهمانان نوروزی در روستاها و سایت‌های گردشگری این‌ منطقه بودیم.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: در مدت تعطیلات پایان سال و نوروز‌۹۸ بیش از پنج میلیارد ریال صنایع دستی بانوان هنرمند جزیره از سوی مهمانان‌ نوروزی خریداری شده است.

وی با اشاره به برپایی آئین‌های سنتی که در این ایام‌ توسط هنرمندان جزیره اجرا شد، افزود: در کنار بِرند مهم ژئوپارک‌ جهانی قشم، در نظر داریم «شهر خلاق آئین‌ها» را به عنوان دومین بِرند قشم‌ معرفی کنیم.

عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم از حمیدرضا مومنی به عنوان سکاندار سازمان منطقه آزاد قشم و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر در این جزیره که با سیاستگذاری‌های دقیق خود، نوروز موفقی را در تقویم سفرهای این‌ منطقه ثبت کرد و از تمامی مسئولان شهرستان قشم ازجمله امامان‌ جمعه شیعه و اهل سنت، فرماندار و رئیسان ادارات و نهادها، نیروهای نظامی و انتظامی و دریابانی و بسیج و همه آنان که در کمیته‌های ۹گانه این ستاد و نیروهای خدماتی که در ایام تعطیلات به صورت شبانه‌روزی خدمت کردند، تقدیر و از آنان به عنوان نوروزبانان بی‌نوروز جزیره یاد کرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به مصاحبه روزانه خبرنگاران با مهمانان‌ نوروزی که از سوی کمیته تبلیغات ستاد اجرایی خدمات سفر قشم برنامه‌ریزی شده بود و به طور مرتب در اختیار رئیس و اعضای ستاد قرار می‌گرفت، به عنوان اقدامی نو برای اطلاع از نظرات مردم در زمینه کاستی‌ها با هدف برنامه‌ریزی بهتر برای نوروز‌۹۹ نام برد و تاکید کرد به طور حتم نوروز آینده بهترین خدمات در انتظار مهمانان جزیره خواهد بود.