جزیره کیش باید پیشران توسعه کشور باشد/ کیش باید نمونه موفق اجرای طرح‌ها و تعمیم به کشور باشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: صمیمتی که در بین ارکان مختلف جزیره کیش وجود دارد، فضایی برای کار و خدمت مهیا کرده و باید با پذیرفتن این امر که خادم ملت هستیم در فضایی شفاف، صادقانه برای رشد و ارتقا کیش وکشور تلاش کنیم. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری با تقدیر از […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: صمیمتی که در بین ارکان مختلف جزیره کیش وجود دارد، فضایی برای کار و خدمت مهیا کرده و باید با پذیرفتن این امر که خادم ملت هستیم در فضایی شفاف، صادقانه برای رشد و ارتقا کیش وکشور تلاش کنیم.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری با تقدیر از امام جمعه کیش و با بیان اینکه حضور در جمع مردم صمیمی جزیره کیش که از نقاط خوب کشور می‌باشد فرصتی برای خدمت است، افزود: امیدوارم با دعای خیر مردم کیش در آغاز کار که توفیق خدمت در این جزیره را دارم، با کمک مردم و مسئولان بتوانیم کاری کنیم که کیش باعث عزت ایران اسلامی شود.

مظفری گفت: نکته‌ای که برای همه ما مهم است، اینکه امروز ما را در جریان یک جنگ همه‌جانبه اقتصادی قرار داده‌اند، زیرا در مقاطع مختلف نتیجه نگرفته‌اند و برای ایجاد بحران ما را درگیر یک نبرد همه‌جانبه در حوزه اقتصاد کرده ‌اند که به تعبیری زیربنای خیلی از موضوعات است. این بدین معناست که به این نتیجه رسیده‌اند که اگر کشور ما را تحت فشار قرار دهند، شاید راهی باشد تا ملت قهرمان ایران را به زانو در آورند، در حالی که این گونه نخواهد بود.

وی تاکید کرد: مطمئن هستم با تمام توان و به پشتوانه رهنمودهای رهبر انقلاب و تلاش‌های دولت با اتکا به ظرفیت‌هایمان این ترفند به نتیجه نخواهد رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: وظیفه همه ما در این شرایط، تلاش مجدانه است؛ در این نبرد ابزار و لوازمی لازم است و مهم‌ترین آن داشتن باور و اعتقاد است و باید از همه توان و ظرفیت‌ها برای پیروزی استفاده کنیم.

مظفری با بیان اینکه اگر کنار هم نباشیم و نسبت به هم زاویه پیدا کنیم و اگر منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح دهیم، دچار مشکل می‌شویم، افزود: همان طور که در دوران جنگ رزمنده‌ها بی‌هیچ پرسشی و بدون توجه به جایگاه و موقعیت خود برای دفاع از کشور متحدانه تلاش می‌کردند، امروز نیز باید چنین فضایی داشته باشیم‌.

وی گفت: همه ما باید توجه کنیم در شرایطی قرار گرفته‌ایم که شرایط دشواریست و فشار اقتصادی برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده است، مردم روزهای سختی را سپری می‌کنند، مسائل پیچیده شده و باید همه با هم فکر کنیم و از ظرفیت‌ها درست استفاده کنیم.

مظفری افزود: فرصتی در کیش در اختیار بنده قرار گرفته تا به عنوان خادم مردم در جزیره کیش که دارای ظرفیت‌های بزرگی است، مسائل و مشکلات مردم به ویژه مشکلات اقتصادی را حل کنیم و این مهم جز با همفکری و تلاش ممکن نیست و باید در عرصه‌های مختلف جزیره کیش علاوه بر دستیابی به جایگاه اقتصادی مناسب و بهبود شرایط زندگی مردم در این جزیره، پشتیبان کشور نیز است.

وی گفت: جزیره کیش باید پیشران توسعه کشور باشد. بسیاری از اتفاقات و طرح‌ها باید ابتدا در کیش اجرا و پیاده شود مثلا در حوزه‌های علمی، ای‌تی، ای‌سی‌تی، سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی جزیره کیش باید نمونه موفق و خوب در اجرای طرح‌ها و تعمیم به کشور است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه تلاش می‌شود جزیره کیش فضای مناسبی برای اتفاقات خوب باشد، گفت: باید از همه ظرفیت‌های کشور و ایرانیان خارج از کشور که دلبسته سرزمین مادری هستند، کمک بگیریم وکارها و پروژه‌های خوب انجام دهیم که بر جذب سرمایه و افزایش رتبه سرمایه‌گذاری در کشور موثر باشد. در این صورت در مقابل دشمنان توفیق خواهیم داشت.

مظفری ادامه داد: تلاش می‌کنیم گردشگرانی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند به کیش جذب کنیم تا مانع از خروج میلیاردها تومان ارز و سرمایه از کشور شویم. کشورهای همسایه در این حوزه‌ها برنامه دارند، ما هم باید با کمک یکدیگر و میزبانی شایسته از گردشگران از بهبود وضعیت شهری، ترافیکی، خدمات‌دهی و زیباسازی منظر شهری که در واقع اسراف نیست و اقدامی موثر برای جذب رونق اقتصادی است، فضای خوب و متفاوتی از کیش ارائه کنیم،  زیرا وظیفه اخلاقی، دینی و انسانی ما میزبانی شایسته از مهمانان و گردشگران است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان با اشاره به پنج محور اصلی در برنامه کاری وی که در بدو فعالیتش اعلام کرده بود که شامل مردم‌داری، پاکدستی، خدمت صادقانه، شفافیت در کار و مشارکت واقعی با بخش خصوصی توانمند است، گفت: صمیمتی که در بین ارکان مختلف جزیره کیش وجود دارد فضایی مهیا برای کار و خدمت است و باید با پذیرفتن این امر که خادم ملت هستیم در فضایی شفاف، صادقانه برای رشد و ارتقا کیش و کشور تلاش کنیم.