جزیره قشم میزبان همایش ملی «اندیشه‌های نو در توسعه صنعت گردشگری»

مدیر موسسه آموزش عالی قشم از برگزاری همایش ملی “اندیشه‌های نو در توسعه صنعت گردشگری” به میزبانی منطقه آزاد قشم، خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، منصور آزاد با اعلام این خبر گفت: این همایش علمی با هدف بررسی چشم‌اندازهای آینده گردشگری در ایران با تاکید بر منطقه خلیج فارس و جزایر ایرانی با […]

مدیر موسسه آموزش عالی قشم از برگزاری همایش ملی “اندیشه‌های نو در توسعه صنعت گردشگری” به میزبانی منطقه آزاد قشم، خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، منصور آزاد با اعلام این خبر گفت: این همایش علمی با هدف بررسی چشم‌اندازهای آینده گردشگری در ایران با تاکید بر منطقه خلیج فارس و جزایر ایرانی با شعار گردشگری، علم و هنر، اقتصاد، توسعه برگزار می‌شود.

آزاد افزود: موسسه آموزش عالی قشم به عنوان بال علمی و پژوهشی سازمان منطقه آزاد قشم با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل این سازمان، همزمان با برپایی نخستین نمایشگاه ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی در جزیره، اقدام به برگزاری همایش ملی “اندیشه‌های نو در توسعه صنعت گردشگری” کرده است.

به گفته مدیر موسسه آموزش عالی قشم، از آنجا که کشور ما باید تا پایان سال‌۱۴۰۴ و براساس سند چشم‌انداز ۲۰ساله، میزبان ۸۰میلیون گردشگر داخلی و ۲۰میلیون گردشگر خارجی باشد، امید است این همایش به برنامه‌ریزی‌ بهتر برای رونق گردشگری در سال‌های پیش‌رو، کمک نماید.

آزاد افزود: این همایش با ۲۰رویکرد به محوریت گردشگری جزایر خلیج فارس و ارائه مقالات علمی با عناوین امنیت، زیرساخت‌ها، برنامه‌ریزی سیستمی، فرهنگ‌سازی، سیاست‌های کلان و خرد، مشارکت بخش عمومی و خصوصی و قوانین بین‌المللی و توسعه صنعت گردشگری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به عناوین دیگری از این مقالات همچون، توریسم درمانی و قابلیت‌های ایران، گردشگری مذهبی و حلال گفت: پژوهشگران علاقه‌مند می‌توانند تا تاریخ ۱۵آذرماه برای شرکت در این همایش ثبت نام نمایند و با ارسال مقالات خود به سامانه http://jtourqeshm.ir تا تاریخ ۲۰آذرماه، نسبت به شرکت در همایش ملی “اندیشه‌های نو در توسعه صنعت گردشگری” اقدام نمایند.

مدیر موسسه آموزش عالی قشم تاکید کرد: مقالات برگزیده این همایش در ویژه‌نامه‌ مجله‌ فصل جغرافیا و برنامه‌ریزی منطقه‌ای این مرکز نیز به چاپ می‌رسد.

گفتنی است، نخستین همایش ملی “اندیشه‌های نو در توسعه صنعت گردشگری” در تاریخ ۱۱ و ۱۲دی‌ماه جاری در محل مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۰۷۶۳۵۲۴۶۶۰۱ ارتباط برقرار نمایند.