بهبود وضعیت عمرانی و زیرساخت‌های گردشگری در هندورابی:

جزیره هندورابی، فرصتی در جهت رونق صنعت گردشگری کشور

مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش در سفر به جزیره هندورابی، ضمن ارزیابی زیرساخت‌های گردشگری، روند انتقال برق و بهبود وضعیت خدمات بهداشتی و معیشتی بومیان هندورابی را بررسی کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد که به همراه جمعی از مشاوران سازمان و نماینده شورای شهر کیش، در سفر به هندورابی برای بررسی ظرفیت‌ها و فرصت‌های گردشگری این جزیره، از امکانات اقامتی هندورابی بازدید کردند.

در این بازدید، مجید ملانوروزی با اشاره به وضعیت خوب هتل و امکانات اقامتی جزیره هندورابی برای استقرار گردشگران گفت: اگرچه هندورابی یک فرصت در جهت رونق صنعت گردشگری است، اما تاکنون از اماکن اقامتی این جزیره بهره‌برداری صحیح و بهینه نشده است.

ملانوروزی با تاکید بر ارتقاء سطح کیفی خدمات در جهت افزایش رضایتمندی گردشگران، خواستار تلاش بیشتر بخش خصوصی فعال در زمینه توسعه خدمات اقامتی هندورابی شد و افزود: با بهره‌بردار بخش خصوصی در جهت ارائه برنامه‌های جامع‌تر و ارتقاء خدمات گردشگری مذاکره می‌شود.

همچنین، با توجه به نگاه ویژه غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در جهت حمایت از بومیان، در این بازدید مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش با جمعی از بزرگان هندورابی درخصوص رسیدگی به نحوه انتقال برق به جزیره‌، رفع حصار و موانع برای افزایش سرزمینی چراگاه احشام بومیان که یکی از راه‌های معیشتی آنها محسوب می‌شود و توجه به نحوه ارائه خدمات بهداشتی به بومیان، بحث و گفتگو کردند.

گفتنی است؛ جزیره هندورابی با مساحت ۲۲کیلومتر مربع در ۹کیلومتری جنوب غربی بندر چیرو، حد فاصل جزایرکیش و لاوان واقع شده است. فاصله هندورابی تا جزیره کیش ۲۷کیلومتر بوده و شمار جمعیت این جزیره ۲۵خانوار است که فعالیت اقتصادی اکثر اهالی، صید و غواصی است.