جزیره کیش، میزبانی شایسته برای ورزشکاران در جام‌جهانی قطر/

برگزاری اردوهای تیم‌های حاضر در جام‌جهانی۲۰۲۰ در کیش

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد: تا یک سال قبل از شروع جام‌جهانی، فضای مناسبی برای برگزاری اردوهای تیم‌های حاضر در این مسابقات در کیش فراهم خواهد شد.

 

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در مورد ظرفیت‌های جزیره کیش برای میزبانی از رویدادهای ورزشی گفت: به دنبال این هستیم حداقل ۴کمپ استاندارد تمرین فوتبال را در کیش راه‌اندازی کنیم. علاوه بر این، علاقه‌مندیم در کنار مجموعه اقامتی استانداردی که داریم، به بقیه ورزش‌ها هم بپردازیم. مهم‌ترین موضوعات ما، ایجاد رخدادها و رویدادهای بین‌المللی است که می‌توان در کیش راه‌اندازی کرد. اخیرا مسابقات ماراتن جهانی و تکواندو در کیش برگزار شد. امیدواریم بتوانیم در آینده رویدادهای بین‌المللی و جهانی بیشتری در این منطقه داشته باشیم.

وی در ادامه در مورد صحبت‌هایی که در مورد میزبانی مشترک ایران با قطر برای جام‌جهانی شده ‌است، اظهار داشت: میزبانی در جام‌جهانی کاملا منتفی است، اما برنامه‌های خوبی برای کمپ تمرینی و استقرار طرفداران تیم‌ها در کیش داریم.

وی در مورد اینکه آیا مسائل فرهنگی و زیرساخت‌های لازم برای این اتفاق در کیش فراهم است یا خیر، عنوان کرد: برای برگزاری کمپ‌های تمرینی مشکلی نداریم و حتی حداقل‌های لازم را برای اقامت هواداران در کیش داریم و فکر نمی‌کنم مشکل خاصی از این بابت وجود داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پاسخ به این سوال که با وجود اینکه تیم‌های زیادی برای برگزاری اردوهای تدارکاتی به این منطقه سفر می‌کنند اما هنوز مشکل زمین تمرین استاندارد در کیش وجود دارد، اظهار داشت: راه‌اندازی زمین تمرین استاندارد از برنامه‌های ما است، چراکه چمنی که در حال حاضر داریم، استاندارد نیست. ظرف یک سال آینده فضاهای تمرینی ما بهبود پیدا می‌کند. هنوز تا جام‌جهانی چهار سال فاصله داریم و فکر می‌کنم در فاصله یک سال مانده به جام‌جهانی، فضای مناسب برای آشنایی تیم‌هایی که در جام‌جهانی حاضر هستند، فراهم خواهد شد. هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد، بهتر است؛ زیرا تیم‌های ملی و باشگاهی ما هم می‌توانند از این فضا برای آماده‌سازی خود استفاده کنند و لازم نیست به خارج از کشور سفر کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان در پاسخ به این سوال که چند سال پیش این منطقه تیمی در لیگ دسته ‌دوم داشت اما رها شد و اینکه آیا قصد تیم‌داری در لیگ برتر دارند یا خیر، اظهار داشت: مذاکراتی انجام شده و بعضی از دوستان فوتبالی و سرمربیان پیشنهاداتی را ارائه داده‌اند. امیدواریم در آینده تحرکاتی در این بخش داشته باشیم.