تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد کیش با دانشگاه علوم پزشکی ایران امضا شد‌:

جزیره کیش می‌تواند پایلوت گردشگری سلامت در کشور باشد

سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه علوم پزشکی ایران در راستای تقویت آموزش عالی، توسعه گردشگری سلامت و گردشگری علمی و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت تفاهم‌نامه همکاری امضاءکردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به روند فعالیت‌های علمی و توسعه‌ای در کیش و اجتناب از فرصت‌سوزی گفت: سازمان منطقه آزاد کیش برای تحقق طرح‌های اثرگذار و نتیجه‌بخش در حوزه سلامت مردم، از تمام توان خود بهره می‌گیرد.

غلامحسین مظفری توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان به ویژه درحوزه سلامت را از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و افزود: جزیره کیش به مدد ظرفیت‌های ارزشمند، امکانات مناسب و توانمندی‌های قابل ملاحظه، می‌تواند در حوزه گردشگری سلامت، فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در عرصه سلامت و خدمات پزشکی پایلوت کشور باشد.

وی با اشاره به نمونه بودن جزیره کیش در بخش‌های مختلف ازجمله خدمات فرودگاهی و حفظ محیط زیست تصریح کرد: نگرش ما الگو شدن جزیره کیش در بخش‌های مختلف است و باید برنامه‌ریزی و ایجاد زیرساخت‌ها به گونه‌ای باشد که در آینده بخش قابل توجهی از جمعیت جزیره کیش کارشناسان و کارآفرینان حوزه‌های مختلف ازجمله پزشکان و متخصصان حوزه سلامت باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: چنانچه در این روند موفق باشیم، ضمن ارتقاء سبک زندگی سلامت در کیش، اهداف والاتری ازجمله حفظ محیط زیست و ترویج فرهنگ سلامت در منطقه نیز محقق خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های خوب جزیره کیش برای توسعه فعالیت‌های درمانی گفت‌: باتوجه به تعاملات خوب دانشگاه علوم پزشکی ایران با عراق در بخش گردشگری سلامت، ما می‌توانیم فرصت‌های خوبی را برای رشد گردشگری سلامت در جزیره کیش مهیا کنیم‌.

جلیل کوهپایه‌زاده حوزه‌های علم و فناوری و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان را از دیگر زمینه‌های همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی ایران با سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد و افزود: درجمع هزار نفری اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیش از ۴۰۰پزشک حضور دارند که در بخش‌های درمانی فعالیت می‌کنند و این ظرفیت بسیار خوبی برای مشارکت با بیمارستان کیش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: حضور پزشکان دانشگاه علوم پزشکی ایران در بیمارستان جزیره کیش و ارائه خدمات پزشکی علمی و آکادمیک، موجب ارتقاء سطح سلامت ساکنان و گردشگران خواهد شد.

گفتنی است، فعالیت متخصصان بالینی این دانشگاه در بیمارستان کیش، برگزاری دوره‌های تحصیلات تکمیلی در رشته‌های بالینی برای دانشجویان ایرانی و خارجی در جزیره کیش، سرمایه‌گذاری و مشارکت در محصولات تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان، برگزاری همایش و کنگره‌های بین‌المللی علمی در جزیره کیش، توسعه گردشگری سلامت با استفاده از ظرفیت‌های بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش، ایجاد شعبه پردیس بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی ایران در منطقه آزاد کیش ویژه پذیرش دانشجویان خارجی و تاسیس مراکز تحقیقاتی با هدف رفع مشکلات بهداشتی و درمانی در منطقه، ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه است.