مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت:

جزیره کیش می‌تواند پل ارتباطی و اتصال با دنیا باشد

بهره‌گیری از بهترین طراحی‌ها و اجراهای بی‌نظیر عمرانی، زمینه‌ساز ظهور کیش متفاوت برای آیندگان است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مراسم اعلام برندگان و اهدای جوایز گروه‌های برگزیده مسابقه طراحی شهری محورهای امیرکبیر و مروارید جزیره کیش با حضور دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش، دکتر مصطفی خانزادی معاون عمرانی منطقه آزاد کیش، اعضای هیات داوران و هیات اجرایی و نیز جمعی از شرکت‌کنندگان یکشنبه (‌۲۱مهرماه) برگزار شد.

در این مراسم با اعلام هیات داوران کد۵۸۶۴ که گروهی به سرپرستی شهاب میرزائیان بود، رتبه نخست را از آن خود کردند و شرکت مهندسین مشاور عمارت خورشید به مقام دوم دست یافت.  همچنین شرکت اسپیدیج خاورمیانه و گروهی به سرپرستی بهرام رابط قنادی مشترکا حائز رتبه سوم شدند.

در این مراسم دکتر مظفری ضمن قدردانی از شرکت‌کنندگان و مجریان این مسابقه گفت: مایه خوشحالی است که نام امیرکبیر با یک مسابقه معماری در جزیره کیش عجین شود و امیدوارم برای کارها و اقدامات بعدی نقطه آغازی باشد.

وی با بیان این که از ابتدای حضور در کیش شعار ما این است که «در جزیره کیش یا کاری را انجام نمی‌دهیم یا اگر انجام دهیم، باید بهترین کیفیت باشد»، افزود:. براساس این تفکر و این شعار است که وقتی بحث واگذاری اراضی امیرکبیر مطرح شد، این ایده نیز شکل گرفت که طراحی شهری و معماری را به مسابقه بگذاریم و تلاش کنیم که این کار سخت را عملیاتی کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر این که نیازمند کارهای جدی و اساسی در حوزه شهرسازی، معماری و طراحی شهری در کشور هستیم، گفت: با توجه به ظرفیت‌های خوب علمی و اجرایی کشور در این حوزه‌ها، می‌توانیم به لحاظ اختیارات و موقعیتی که کیش دارا است، از این ظرفیت به بهترین شکل بهره ببریم.

دکتر مظفری با توصیه به بخش خصوصی برای حفظ روحیه مطالبه‌گری و ایده‌پردازی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد کیش از طرح‌ها و ایده‌های اجرایی استقبال کرده و اصرار دارد تا از طریق هم‌اندیشی و همفکری، کیش را برای آیندگان بسازد.

وی افزود: جزیره کیش مساحت کوچکی دارد، اما می‌تواند الگو و پایلوت کشور باشد و پل ارتباطی و اتصال با دنیا لقب بگیرد از این رو اراده ما بر همین موضوع استوار است و امیدوارم این حرکت‌ها که نقطه آغاز و شروع است، استمرار داشته و در همه طرح‌ها و پروژه‌های آینده گسترش یابد.