معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت:

حمایت از طرح‌های خلاق جهت تحول‌آفرینی در حوزه‌های فرهنگی و هنری کیش

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: از طرح‌های نوآورانه و خلاق حمایت می‌شود و اعتقاد داریم با توجه ویژه و دستور مهدی کشاورز رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه‌های فرهنگی و هنری، روزهای خوب و امید‌آفرینی پیش‌ روی خواهیم داشت.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، یاسر شاه‌پیری در آیین تجلیل از اصحاب رسانه کیش‌، با بیان این که از طرح‌های نو آورانه و خلاق حمایت می‌کنیم، اظهار داشت: در حوزه اطلاع‌رسانی ادبیات و محدودیت‌های جزیره شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کرده که اطلاع‌رسانی گسترده جهت آگاهی‌بخشی به عموم جامعه در تمام حوزه‌ها باید به نحو مطلوب انجام شود.

وی درخصوص ایجاد فضای همدلی و شور و نشاط بیشتر میان مسئولان و اصحاب رسانه، از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ورزشی خبر داد و اذعان نمود: برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ورزشی می‌تواند به کاهش استرس و همچنین امید‌آفرینی خبرنگاران در راستای آگاهی‌بخشی به عموم جامعه تاثیرگذار باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان در نظر دارد با اجرای آموزش شهروندی، آموزش و فرهنگ رانندگی و ارتقاء فرهنگ کتابخوانی برای ارتقاء فرهنگ جزیره کیش گام‌های موثری بردارد.

شاه‌پیری بر لزوم اهمیت آموزش تاکید کرد و گفت: ضمن برگزاری کارگاه‌های آموزشی، خبرنگاران برای پیشرفت در حوزه اطلاع‌رسانی باید به ابزارهای جدید اطلاع‌رسانی نیز مجهز شوند.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص متولی رسانه‌ها در جزیره کیش اظهار کرد: امر اطلاع‌رسانی به‌طور مستقیم در سازمان منطقه آزاد کیش توسط مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل انجام می‌شود و صدور مجوزرها نیز برعهده معاونت فرهنگی و اجتماعی این سازمان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در پایان خاطرنشان کرد: برای نخستین بار دوره‌های آموزشی برای نانوایان سطح جزیره کیش در راستای ارتقاء کیفیت نان برگزار شد.

همچنین مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست با اشاره به همت، همدلی و اتحاد همه مردم به‌ویژه نقش مهم رسانه‌ها که می‌تواند به عنوان الگویی در سطح کشور برای حل مشکلات موجود مطرح شود، تاکید کرد‌.

محمد نیکجو افزود: چه بسا یک خبری دنیا را به سوی حق هدایت می‌کند و یک خبری شمار زیادی از مردم را به سمت باطل هدایت می‌نماید.

وی خطاب به اصحاب رسانه محلی، تاکید کرد: برای ایجاد اتحاد، انگیزه، شور و نشاط و امید‌آفرینی، به هم کمک کنیم و سازمان در حوزه‌های اجرایی، تصمیم‌گیری درست، خدمت و مشورت بیشتر به کمک رسانه‌ها نیاز دارد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: در برخی از مسائل ملی برای حفظ و تامین منافع جزیره کیش ‌با تلاش مضاعف و اتحاد می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

نیکجو با بیان این که خبرنگاران در این میان خیلی مظلوم واقع شده‌اند، با اشاره به سخنان حاتمی‌کیا، گفت: زمانی که جنگ آغاز شد، مردم برای دفاع از میهن خود در جبهه‌ها حضور یافتند و هر کدام آنها به غیر از فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه، درجه‌ای دریافت کردند.

وی اظهار کرد: اصحاب رسانه در دوران دفاع مقدس فعالیت‌های زیادی داشتند و توانستند حقانیت جوانانی که برای دفاع از اسلام در جبهه‌ها حضور یافته بودند به تصویر بکشند، از این‌رو حرفه خبرنگاری بسیار حائز اهمیت و دشوار است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که شرایط بسیار ویژه‌ای در جزیره کیش حاکم است، خاطرنشان کرد: وقتی که در یک جنگ نا‌برابر اقتصادی و در تحریم اقتصادی هستیم، همه کشور تحت‌الشعاع قرار گرفته است؛ این جنگ اقتصادی شاید در خیلی از جاها جایگزین در برخی از حوزه‌ها داشته باشد، ولی در جزیره برای بسیاری از موضوعات جایگزین نداریم و ایثاری که مردم در برابر سختی‌های ناشی از جنگ اقتصادی متحمل می‌شوند، مشکلاتی وجود دارد که در حوزه‌های مدیریتی و برخی کم‌کاری‌ها در کنار تحریم و جنگ اقتصادی قابل توجه می‌باشد و بر ما واجب است ضمن قدردانی از مردم  با تمام توان سعی در حل مشکلات داشته باشیم.

گفتنی است، در آیین تجلیل از اصحاب رسانه کیش به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار که در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد؛ اصحاب رسانه در این نشست با بیان دغدغه‌ها و مشکلات خود، خواستار انسجام‌بخشی و کمک برای رفع مشکلات این قشر در حوزه‌های مختلف شدند.