مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم خبر داد:

خرید ۱۰۰کیت محافظتی توسط سازمان منطقه آزاد قشم

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد 100کیت محافظتی برای پزشکان و پرستاران و کادر بیمارستان پیامبر اعظم‌(ص) خریداری شده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا بهزادی با اشاره به اینکه کیت‌های محافظتی، موجب آرامش بیشتر کادر درمانی بیمارستان برای ارائه بهتر خدمات خواهد شد، افزود: این کیت‌ها به همراه ۴۰۰هزار ماسک به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و با همکاری گمرک این سازمان برای کمک به خدمات شبکه بهداشت و درمان قشم خریداری شده است.

بهزادی ادامه داد: ۱۰ست تب‌سنج الکترونیکی نیز که با هدف کمک به شناسایی اولیه افراد مشکوک به ویروس کرونا توسط سازمان منطقه آزاد قشم خریداری شده، تا فردا به شبکه بهداشت شهرستان قشم تحویل می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: با برنامه‌ریزی سازمان منطقه آزاد قشم نشست‌های ویژه‌ای با مسئولان صنوف مختلف برای ارتقاء سطح سلامت بازارها و محل‌های پرتردد، انجام شده تا سرویس‌های بهداشتی و سطوحی که بیشتر با دست مردم در تماس هستند، به طور مستمر ضدعفونی شوند.

بهزادی تصریح کرد: نیروهای شبکه بهداشت و درمان هم به شدت بر نحوه فعالیت صنوف نظارت خواهند داشت و در صورت مشاهده تخلف، براساس قانون با آنان برخوردی خواهد شد.

وی یادآور شد: در نشست با نمایندگان اماکن اقامتی و جامعه هتلداران هم بر اهمیت ارائه اطلاعات بهداشتی به مهمانان و گردشگران جزیره و ضدعفونی کردن سرویس‌های بهداشتی و لوازم موجود در اتاق‌ها تاکید شده است.

همچنین، ضدعفونی کردن مستمر سطل‌های زباله در سطح جزیره قشم توسط نیروهای مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم و نظارت ویژه بر ضد‌عفونی کردن سطل‌های زباله بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هم از دیگر موارد مورد تاکید مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم بود.

وی با اشاره به اینکه برای تمام مدارس سطح جزیره قشم مایع دستشویی و مواد شوینده از سوی سازمان منطقه آزاد قشم خریداری شده، خاطرنشان کرد: تجهیزات و کلاس‌های درس تمام مدارس قرار است با توجه به تعطیلی مراکز آموزشی تا پایان هفته جاری، ضدعفونی شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: بروشورهای ویژه‌ای هم از سوی سازمان منطقه آزاد با هدف آشنایی هرچه بیشتر دانش‌آموزان با مراقبت‌های بهداشت شخصی و کمک به بالا بردن اطلاعات آنان نسبت به بیماری کرونا تهیه شده که با بازگشایی مدارس، به آنان تحویل داده می‌شود.

وی گفت: به تمام سفره‌خانه‌ها هم اعلام شده تا ۲۰اسفندماه از ارائه قلیان خودداری کنند و در صورت نیاز، این تاریخ تمدید خواهد شد و متخلفان هم به مراکز قضایی معرفی خواهند شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم از اقدام مهم معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم برای تعطیلی تمام برنامه‌های فرهنگی که منجر به تجمع مردم می‌شود، تقدیر و اظهار امیدواری کرد که با رعایت بهداشت شخصی و اجتماعی بتوانیم به سلامت از خطر ابتلا به بیماری کرونا ویروس رهایی یابیم.