با تصویب هیات وزیران:

خودروهای دپو شده در مناطق آزاد کشور تعیین تکلیف شدند

مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در مناطق آزاد کشور خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ناصر خرمالی با اعلام این خبر افزود: با مصوبه هیات وزیران روز (چهارشنبه ۱۶بهمن‌ماه) و با پیگیری‌های مستمر دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سازمان‌های مناطق آزاد کشور، تعداد ۳۹۰دستگاه خودرو که به منظور شماره‌گذاری و تردد در محدوده مجاز منطقه وارد شده بودند، تعیین تکلیف شدند.

وی افزود: در این جلسه، هیات دولت همچنین مقرر کرد که ترخیص خودروهای سواری (غیرآمریکایی)، بدون الزام به رعایت محدودیت حجم موتور ۲۵۰۰سی‌سی که تا تاریخ ۳۱مردادماه ۱۳۹۷ برای آنها توسط سازمان‌های مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی قبض انبار صادر شده، با رعایت مقررات مناطق مذکور، برای شماره‌گذاری و تردد در محدوده مجاز تعیین شده برای مناطق آزاد مجاز است.

یادآور می‌شود، بعد از مصوبه ۶دی‌ماه‌۱۳۹۶هیات محترم وزیران، ورود خودرو به مناطق آزاد تابع ضوابط واردات فنی خودرو به کشور شد.

گفتنی است، در تاریخ یاد شده به دلیل عدم امکان رعایت ضوابط ثبت سفارش و سایر موضوعات مرتبط با ضوابط فنی واردات خودرو به کشور توسط فعالین اقتصادی مناطق آزاد عملاً امکان ترخیص پیدا نکردند. با پیگیری‌های به عمل آمده توسط دبیرخانه شورایعالی و سازمان‌های مناطق آزاد و با مصوبه هیئت وزیران (چهارشنبه ۱۶بهمن‌ماه) خودروهای دپو شده در این مناطق تعیین تکلیف شدند.