مدیرعامل شرکت آب و برق و تاسیسات قشم اعلام نمود:

خودکفایی شرکت آب و برق و تاسیسات قشم در تولید آب ژاول

مدیرعامل شرکت آب و برق و تاسیسات قشم از تولید روزانه 11هزار و 40لیتر آب ژاول با بهره‌برداری از فازهای نخست تا سوم طرح تولید آب ژاول 0.5درصد در قشم خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، فرامرز مومنی با اشاره به تلاش‌های این شرکت برای تامین مواد مورد نیاز برای ضدعفونی کردن سطح جزیره در شرایط بحرانی حاکم، اظهار داشت: این میزان تولید آب ژاول (مایع ضدعفونی کننده سطوح)، در شرایط فعلی و شیوع بیماری ویروس کووید۱۹ و لزوم تامین مواد مورد نیاز برای ضدعفونی کردن محیط‌ها و اماکن عمومی، کمک قابل ملاحظه‌ای به تامین نیاز قشم به این محلول کرده است.

وی افزود: به منظور اطمینان از عاری بودن آب تحویلی به مشترکین عزیز از آلودگی‌های میکروبی، آب تولیدی آب شیرین‌کن‌ها دائما کلر‌زنی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و برق و تاسیسات قشم ادامه داد: این شرکت در فروردین‌ماه امسال با هدف بالا بردن کیفیت آب، با تهیه تجهیزات تولید آب ژاول در فاز نخست موفق به تولید ۶هزار و ۷۲۰لیتر در روز شد.

به گفته مومنی، باتوجه به پیش‌بینی و نیازسنجی به عمل آمده، در ۲۲بهمن‌ماه‌ سال جاری فاز دوم تولید آغاز شد.

وی در توضیح بیشتر عنوان داشت: از ۲۴بهمن‌ماه وارد فاز سوم تولید شدیم و جمعا با ظرفیت اسمی ۴۶۰لیتر در ساعت فعالیت تولید در جریان است.

مدیرعامل شرکت آب و برق و تاسیسات قشم گفت: آب ژاول برای مصارف گوناگون با درصد‌های متفاوت از۰.۱ تا ۱۴درصد مورد استفاده قرار گرفته و محلول۳.۵ تا ۵.۵درصد آن با نام وایتکس یا سفید کننده در دسترس عموم است و بر حسب نیاز رقیق‌سازی و استفاده می‌شود.

گفتنی است، آب ژاول برای گندزدایی، سفیدکردن و بوزدایی به کار می‌رود و خاصیت ضدعفونی‌کننده آن به دلیل کلر محلول در آن است.

لازم به ذکر است، تاکنون ۲هزار لیتر محلول آب ژاول توسط نیروهای امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم به منظور ضدعفونی کردن سطوح در اماکن پرترددی همچون بیمارستان، مدارس، مجتمع های تجاری و‌… تهیه شده و در حال استفاده می‌باشد.