مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد:

دانش‌آموزان بی‌بضاعت بومی کیش بورسیه می‌شوند

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از بورسیه کردن دانش‌آموزان بومی بی‌بضاعت و علاقه‌مند به تحصیل، در دانشگاه‌های کیش خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در هشتاد و هشتمین جلسه شورای اداری جزیره کیش، ضمن درود به روح ملکوتی امام راحل و گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا در آستانه دهه مبارک فجر و چهلمین روز درگذشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای حادثه هواپیمای اکراینی و شهدای مراسم تشییع سردار، از امام جمعه کیش که همیشه در کنار مردم و راهنمای خوب مجموعه بوده‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

وی اظهار کرد: تمامی فراز و نشیب‌هایی که در طول این سال‌ها با آنها مواجه شده‌ایم، پشت سرگذاشتیم و با توجه به اینکه به دنبال استقلال و آزادی خواهی بودیم، از تمام گرفتاری‌ها و فشارهای اقتصادی که بر کشور تحمیل شد، گذر کردیم؛ بنابراین دستیابی به شرایط مطلوب، همت و تلاش زیادی را طلب می‌کند که همه ما باید برای گذر از این مسیر از فرصت‌ها استفاده کنیم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به نزدیک بودن انتخابات گفت: با توجه به شرایط موجود کشور و مسئولیت سنگینی ‌که بر عهده گرفته‌ایم، حتما تمامی ارکان در برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور فعالیت و تلاش کنند و توجه داشته باشیم که حضور مردم و در صحنه بودن آنها موجب تقویت روحیه امید و نشاط می‌شود.

وی افزود: حتما مردم با علاقه‌ای که به کشور، رهبر و سرنوشت خود دارند، در انتخابات شرکت خواهند کرد و انتخابات خوب و شایسته‌ای برگزار می‌شود.

مظفری عنوان کرد: دوران‌هایی که ما پشت سر گذاشتیم، با از دست دادن سرمایه‌های اصلی کشور که ۲۳۰هزار شهید هستند، همراه بوده و کشور نیز هزینه‌های سنگینی متحمل شد و مردم آسیب‌های جدی دیدند و ما امروز مسئولیت داریم به گونه‌ای ایفای نقش کنیم که شرمنده مردم‌، رهبر و وجدان خود نباشیم.

وی اظهار داشت: هر چند مشکلات، مسائل و گره‌های زیادی در پروژه‌ها در کیش شاهد هستیم، اما در حوزه‌های مختلف با تعاریفی که از برنامه ۳ساله داشتیم و چگونگی عملیاتی کردن آن در قالب بودجه‌ها، اتفاقات بزرگی را باید به جد رقم بزنیم و با استفاده از ظرفیت‌های خوب جزیره به نتایج مطلوب دست یابیم.

مظفری ضمن تقدیر و تشکر از شورای تامین که در کنار مسئولان و سیستم مدیریتی جزیره هستند، گفت: عزیزان ما در شورای تامین همیشه یار و همراه بوده‌اند و کمک شایانی به حل مسائل کیش داشته‌اند که با تلاش آنان از ۱۵۴پروژه نیمه‌تمام کیش، اصلی‌ترین آنها در دستورکار قرار گرفته است که بیش از ۱۰۰۰نفر در آنها گرفتار بوده‌اند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه به زمین‌های گودبرداری شده بلاتکلیف اشاره کرد که بعد از سرکشی‌ها و بررسی‌های مسئولان مربوطه، آغاز به کار کردند و خواستار حساسیت و نکته سنجی در پیگیری اینگونه مسائل شد.

وی افزود: اگر در بحث‌های اقتصادی جزیره اتفاقات خوبی رخ دهد، قطعا رونق این بخش بر تمامی حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری نیز تاثیر چشگیری خواهد داشت.

مظفری تاکید کرد: تسهیلاتی که برای سرمایه‌گذاران قائل شدیم و بخشی از آن شامل اصلاح شیوه‌نامه‌ها و آئین‌نامه‌ها بوده، تاثیر بسزایی بر تسهیل و رونق امور خواهد داشت و می‌توانیم از این طریق نارضایتی‌های مردم را برطرف کنیم و باید مسائل این چنینی را به جد در دستورکار قرار دهیم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از حل مشکلات پایانکار و اسناد مالکان بازار مرکز تجاری به عنوان نمونه بارز یک اتفاق خوب سخن گفت و عنوان کرد: برای ایجاد رضایت عمومی با همکاری مجموعه مدیریتی در سازمان و شرکت‌های تابعه، پس از ۱۷سال این بازار پایانکار خود را دریافت کرد و زمینه برای صدور سند برای ۵۰۲مالک فراهم شد و اسناد مالکیت ظرف هفته آینده به مالکان آنان واگذار خواهد شد.

رئیس شورای اداری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به میزبانی کیش از پنج نمایشگاه در دو سه هفته آینده، گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌ها‌، رویداد‌های ملی و فراملی است و از دوستان تقاضا دارم این فرصت‌ها را غنیمت بدانند و با بهره‌مندی از اینگونه رویدادها، سهم کیش در توسعه اقتصادی کشور را رقم بزنند.

وی همچنین با اشاره به امور انجام شده در حوزه عمرانی بیان داشت: باید همت کنیم و با سرعت، دقت و کیفیت امور را پیش ببریم، چراکه همه ما برای رفع مسائل و نیازهای آینده کیش مسئولیت داریم نهایت تلاش خود را به کار گیریم.

مظفری با بیان اینکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی رویدادها و اتفاقات خوبی در جزیره کیش در حال انجام است، اظهار داشت: باید حجم این فعالیت‌ها بیشتر شود و با کمک و مشارکت مردم و بخش خصوصی به آن عمومیت ببخشیم تا اتفاقات بزرگ را در جزیره شاهد باشیم.

وی در ادامه گفت: از نمونه این فعالیت‌ها، جشنواره فیلم فجر را می‌توان مثال زد که که همزمان در جزیره کیش و تهران اکران شد و می‌تواند این نقش ملی را درحوزه فرهنگی هنری برای جزیره کیش ایفا کند.

مظفری ضمن قدردانی از شرکت عمران، آب و خدمات گفت: ۳۳مکان بلااستفاده در سطح کیش شناسایی شده که باید با حساسیت این شرکت و کمک شورای تامین، پیگیری و ساماندهی شود.

وی در حوزه عمران خدمات شهری از ساماندهی فضای شهری با همین جدیتی که آغاز شده، ابراز خرسندی کرد‌.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین از شرکت بنادر و فرودگاه‌های کیش خواستار انجام امور با سرعت بیشتر شد تا مسائلی در دستورکار ازجمله ترمینال جدید فرودگاه که روز شمار گشایش آن نصب شده، به جدیت پیگیری کنند، چراکه به سازمان هواپیمایی کشوری تعهد دادیم مقدمات و امکانات لازم را برای نمونه شدن فرودگاه بین‌المللی کیش فراهم کنیم.

وی در حوزه علمی با اشاره به مبحث مرکز نوآوری و دانشگاه‌ها عنوان کرد: در این حوزه برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان کارهای جدی شروع شده و دانشگاه‌ها باید کمک کنند تا از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

مظفری همچنین پیشنهاد مطرح شده در در هیات مدیره سازمان که مذاکرات اولیه آن نیز انجام شده است را عنوان کرد و گفت: همه دانشگاه‌های مستقر در کیش و آموزش و پرورش کمک کنند تا بتوانیم هر سال از بین دانش‌آموزان بومی جزیره، به دانش‌آموزانی که از توان مالی خوبی برخوردار نیستند، بورسیه تعلق گیرد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: برنامه‌ای نیز در دستورکار قرار داده‌ایم تا معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان و رئیس کمیته امداد با هماهنگی‌های لازم، زمینه اشتغال ۶۰نفری که تحت پوشش کمیته امداد هستند را در بودجه سال ۹۹ قرار دهیم و در صورت عدم توانایی کار، اقداماتی برای خارج شدن از پوشش کمیته امداد برای آنان انجام دهیم.

وی ادامه داد: برای بهزیستی نیز برنامه‌های حمایتی خواهیم داشت و همچنین برنامه‌هایی برای رفع مسائل بومیان جزیره که از سال‌های زیادی در کیش زندگی می‌کنند و مشکلات جدی برای مسکن دارند، در نظر خواهیم داشت.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان این نشست ضمن قدردانی و تشکر از تمامی دست‌اندرکاران به ویژه اعضای شورای تامین و شورای اداری، خواستار فعالیت تمامی حوزه‌ها با حساسیت و اراده جدی و همدلی برای رفع مشکلات و مسائل مردم شد و گفت: شیوه‌نامه‌ها را سهل و نظارت را بیشتر می‌کنیم و با بیرون آمدن از قالب رسمی و اداری، فضای صمیمیت و رفاقت را در مجموعه‌های مختلف گسترش می‌دهیم.

امام جمعه کیش با تبریک یوم‌الله ۲۲بهمن و لزوم حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، در این نشست با تشریح نقش محوری امام راحل به عنوان مهم‌ترین عامل در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی‌(‌ره) نقش بسزایی در به صحنه آوردن مردم داشت و هنرمندی به تمام معنا بود و تمام مردم ایران با گرایشات مختلف را با توجه به کمبود ابزار اطلاع‌رسانی در آن زمان، جذب انقلاب کرد.

وی یکی از صفات بارز امام خمینی(ره) را قائد بودن ایشان برشمرد و عنوان کرد: قائد بودن به معنای پیشگام بودن و در خط مقدم بودن است و امام خمینی‌(ره) همواره در تمامی سخنرانی‌ها، افشاگری‌ها، اعلامیه‌ها و حتی شهید دادن در راه آرمان‌های اسلام پیشقدم بود و رهبر معظم انقلاب نیز هم‌اکنون در مسیر معمار کبیر انقلاب گام نهاده و ملت ایران را به سمت قله‌های پیشرفت و سعادت هدایت می‌کنند.

امام جمعه کیش تاکید کرد: این ویژگی بارز امام(ره) و رهبری باید سرلوحه کار مدیران قرار گیرد و هر یک در حوزه خود با پیشگام شدن و جلودار بودن مشکلات کشور را برطرف کنند و مسیر توسعه با تلاش آنان فراهم و هموار شود.