دبیر شورایعالی مناطق آزاد تاکید کرد: ضامن موفقیت و عبور از سختی‌ها؛ وحدت و انسجام داخلی است

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تاکید کرد: کشور هم‌اکنون در شرایط سختی قرار دارد اما ضامن موفقیت و عبور از سختی‌ها؛ وحدت و انسجام داخلی است. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک در نشست شورای اداری منطقه آزاد کیش که پنجشنبه ۲۵مردادماه با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان و […]

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تاکید کرد: کشور هم‌اکنون در شرایط سختی قرار دارد اما ضامن موفقیت و عبور از سختی‌ها؛ وحدت و انسجام داخلی است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک در نشست شورای اداری منطقه آزاد کیش که پنجشنبه ۲۵مردادماه با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان و مدیران منطقه آزاد کیش برگزار شد، گفت: می‌توان با تفکر صحیح و مدیریت منطقی شرایط سخت را تبدیل به فرصت کرد. این شرایط سخت به معنی تسلیم شدن نیست. باید راه‌ها را پیدا کرد و ادامه مسیر داد.

او ادامه داد: ضامن موفقیت و عبور از سختی‌ها؛ وحدت و انسجام داخلی است. این انسجام به یک پویایی اجتماعی و سیاسی در کشور منجر می شود و موفقیت در اجرای برنامه‌ها را به همراه دارد.

مرتضی بانک با اشاره به اینکه مناطق آزاد موجود در استان هرمزگان می‌توانند به توسعه اقتصادی این استان کمک کنند، گفت: ظرفیت‌های توسعه اقتصادی در استان هرمزگان با دو منطقه آزاد کیش و قشم و در آینده منطقه آزاد جاسک مضاعف خواهد شد.

وی تاکید کرد: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از برقراری تعامل، انسجام و هماهنگی میان استانداری هرمزگان و مناطق آزاد کیش و قشم حمایت می‌کند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور؛ موقعیت ویژه و قانونی مناطق آزاد می‌تواند راهگشا باشد و مدیریت کلان کشور باید از این ظرفیت موجود استفاده کند.

وی افزود: برقراری آرامش و امنیت برای سرمایه‌گذاران اولویت برنامه‌های ما در مناطق آزاد است و ابلاغ آیین‌نامه ثبت سفارش مخصوص این مناطق تبیین کننده این تلاش‌هاست.

مشاور رئیس‌جمهور هم‌چنین در واکنش به انتقادات این روزهای رسانه‌ها نسبت به مناطق آزاد گفت: آدرس غلط قاچاق در مناطق آزاد فرافکنی بعضی رسانه‌هاست که ناآگاهانه حاشیه‌ای امن را برای متخلفین اصلی ایجاد می‌کنند. اختیارات قانونی مناطق آزاد باید در چارچوب مقررات مصوب شده برقرار باشد.

 

افزایش تخلیه و بارگیری کالا از طریق بندرگاه جزیره کیش

مرتضی بانک در ادامه این نشست ساخت اسکله ۳۵هزار تنی جزیره کیش را گام بلندی در راستای توسعه اقتصادی این جزیره دانست و گفت: این اسکله شرایط متفاوتی را برای جزیره کیش ایجاد می‌کند که البته نیازمند لایروبی است، ولی در نهایت منجر به افزایش طرفیت تخلیه و بارگیری در این منطقه می‌شود. هم‌چنین با افتتاح این اسلکه ظرفیت‌های گردشگری منطقه نیز بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

وی فعالیت‌ها و تلاش‌ها برای حل مشکل تامین آب و برق در جزیره کیش را کاری بسیار مهم قلمداد کرد و گفت در شرایطی که در برخی نقاط کشور با قطعی آب و برق مواجه بودیم اما این اتفاق در جزیره کیش نیفتاد که این کار حاصل فعالیت‌های سازمان منطقه آزاد کیش است.

وی هم‌چنین از مدیران و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش به واسطه تلاش برای ساماندهی کردن و آغاز به کار پروژه‌های نیمه‌تمام در جزیره کیش قدردانی کرد.

 

صنعت گردشگری در جزیره کیش باز هم تقویت میشود

مشاور رئیس‌جمهور بر ضرورت اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های متنوع برای جذب گردشگران در جزیره کیش تاکید کرد و گفت: رویکرد اصلی فعالیت‌های منطقه آزاد کیش، صنعت گردشگری و اقتصاد وابسته به آن است.

وی جزیره کیش را یکی از مقاصد برتر گردشگری در کشور معرفی کرد و گفت: باید برای اجرای برنامه‌های سفر ارزان و آسان به کیش تلاش بیشتری شود و هزینه‌ها تا حد امکان کاهش پیدا کرده تا فضا برای استفاده بیشتر اقشار مردم از امکانات و خدمات گردشگری کیش افزایش یابد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در صنعت گردشگری در جزیره کیش را یک ضرورت دانست و گفت: سرمایه‌گذار باید از امنیت سرمایه خود اطمینان داشته باشد. اجرای برنامه‌هایی که منجر به ماندگاری ۴ تا ۵روز گردشگران در کیش شود این نتیجه را در بر خواهد داشت که ابتدا سرمایه‌گذار و فعالان این حوزه به بازگشت سرمایه خود امیدوار می‌شوند و بعد از آن گردشگران و مردم نیز از خدماتی که دریافت می‌کنند رضایت خواهند داشت.

بانک تاکید کرد، هدف اصلی مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و متولیان صنعت گردشگری در این منطقه ارائه خدمات خوب به گردشگران باشد.

هشتاد و یکمین جلسه شورای اداری منطقه آزاد کیش با حضور فریدون همتی استاندار هرمزگان، مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان هرمزگان، مدیرعامل، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

در این جلسه گزارش پیشرفت پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد کیش ارائه شد.

هم‌چنین محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، اکبر افتخاری معاون تولید، صادرات و فناوری، محمود منزوی‌زاده مشاور و مدیرکل حوزه دبیرخانه و درنا کسرایی مدیر روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در این جلسه حضور داشتند.