دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تاکید کرد: توسعه، نیازمند ارتباط با جهان بین‌الملل است

در سفر دکتر حسن روحانی به استان گلستان، مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به نمایندگی از ریاست محترم جمهور به شهرستان علی‌آباد کتول سفر کرد و در شورای اداری این شهرستان حضور یافت. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک که به عنوان نماینده رئیس‌جمهور در سفر استانی […]

در سفر دکتر حسن روحانی به استان گلستان، مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به نمایندگی از ریاست محترم جمهور به شهرستان علی‌آباد کتول سفر کرد و در شورای اداری این شهرستان حضور یافت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مرتضی بانک که به عنوان نماینده رئیس‌جمهور در سفر استانی به استان گلستان در شورای اداری شهرستان علی‌آباد کتول حضور یافته بود، در جمع مدیران این شهرستان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: اتحاد و همدلی میان مسئولان منجر به امید بیشتر مردم می‌شود و این مهم سرمایه عظیمی است و باید برای امیدآفرینی در مردم تلاش کرد.

وی تاکید کرد: رابطه قوی بین مردم و مسئولین دستاوردهای عظیمی برای کشور به دنبال خواهد داشت. شرایط فعلی کشور مشکلات غیرقابل پیش‌بینی‌ای پیش آورده است، به طوری که اتحاد نامیمون جریان صهیونیستی و آمریکا و مشارکت برخی از کشورهای ارتجاعی منطقه امید و اعتماد مردم ایران را نشانه گرفته است که البته مردم و مسئولان هوشیارند و تحت تاثیر این جوسازی‌ها قرار نمی‌گیرند.

مشاور رئیس‌جمهور ادامه داد: دشمن، جریان‌سازی و تلاش فراوانی برای بی‌اثر کردن برجام انجام داد و از یک توافق بین‌المللی که مورد تاکید مجامع رسمی بود، خارج شد؛ ولی دولت تمام توان خود را برای رفع محدودیت‌ها و تحریم‌ها انجام داد.

وی اظهار داشت: کشور نامشروع اسرائیل می‌داند که ایران قدرت اول منطقه است و نگران از توان مضاعف ایران بعد از برجام بوده و هست.

مرتضی بانک، رئیس‌جمهور آمریکا را یک انسان خودشیفته و غیرقابل پیش‌بینی خواند و افزود: خطرناک بودن شعارهای ترامپ را حتی اروپا هم درک کرده است. جامعه بین‌الملل به دنبال برقراری آرامش و پرهیز از هرگونه جنگ است و تندروی‌های ناسیونالیستی؛ یادآور دورانی مشابه به نازیسم است.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به اتحاد مسئولین سه قوه اشاره کرد و افزود: خوشبختانه مسئولین سه قوه در سایه توجهات ولی فقیه و با حضور روحانیت مطلع و مردم آگاه و حاضر در صحنه اجازه نمی‌دهند تا خللی بر موازین نظام و انقلاب وارد شود.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: شیوه حکومت و کشورداری ایران با همه دنیا متفاوت است. ایران کشوری مستقل است که برای این استقلال و حفظ آن هزینه می‌کند.

مرتضی بانک بیان داشت: توسعه نیازمند ارتباط با جهان بین‌الملل است. ما دست‌پرورده کسی نیستیم، با دنیا هم تعارضی نداریم اما می‌خواهیم کشورمان را خودمان اداره کنیم. ما روی پای خودمان ایستاده‌ایم و وابسته هیچ کشوری نیستیم و نمی‌شویم.

وی بر اتحاد مردم تاکید کرد و افزود: امروز در این شرایط سخت اتحاد مردم پشتوانه فعالیت مسئولین خواهد بود، این اتحاد و همدلی در بین مردم و حفظ آرامش در کشور آمریکا را تسلیم خواهد کرد.

مشاور رئیس‌جمهور گفت: این تحریم‌ها علیه کشور و نظام نیست و فقط مردم ایران را هدف گرفته است و مردم ما نیز طی سال‌های گذشته و به خصوص در دوران جنگ تحمیلی نشان دادند که پشت نظام و رهبری ایستاده اند و برای دفاع از کشور همیشه آماده‌اند.

 

راه‌آهن اینچه‌برون به گرمسار برقی می‌شود

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه این نشست بر توسعه صنعت حمل و نقل ریلی در استان گلستان تاکید کرد و گفت: راه‌آهن اینچه‌برون به گرمسار با موافقت رئیس‌جمهور برقی خواهد شد و ظرفیت جابجایی بار در این منطقه از ۲میلیون تن به ۱۲میلیون تن افزایش میابد.

وی ادامه داد: در ۹ماه گذشته صادرات غیرنفتی استان گلستان ۶۵درصد رشد داشته که شامل محصولات لبنی گوشت مرغ منجمد سیمان و رب و قطعات سوله بوده است. طی هشت ماه گذشته و در راستای اقتصاد مقاومتی هم ۱۷۰۰میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی صنعتی و گردشگری داده شده است.

بانک افزود: به دستور رئیس‌جمهور تاکنون ۳۴هزار هکتار از اراضی استان با هدف توسعه صنعت کشاورزی زهکشی شده است.

مشاور رئیس‌جمهور اظهار داشت: میزان جذب اعتبار از بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری در بخش صنعتی در استان گلستان بالغ بر ۳۵۰۰میلیارد ریال بوده است.

مرتضی بانک در پایان گفت: ۶٣طرح با مجموع اعتبار ۲۸۹۴هزار میلیارد تومان تا پایان دولت دوازدهم در استان گلستان اجرا می‌شود که این موارد هاکی از توجه دولت به ضرورت‌های این استان است.