معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی قشم در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور مادرید:

درخشش ژئوپارک قشم در سرزمین ماتادورها

مدیر ژئوپارک جهانی قشم و مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به آغاز به کار نمایشگاه صنعت گردشگری مادرید (FITUR)گفت: جاذبه‌های گردشگری منحصر‌به‌فرد قشم و صنایع دستی جزیره در این نمایشگاه پنج روزه معرفی خواهد شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علیرضا امری کاظمی با اعلام این مطلب، افزود: ۱۰کشور دارای ژئوپارک ازجمله قشم در این نمایشگاه بین‌المللی که از امروز تا ششم بهمن ماه در شهر مادرید پایتخت اسپانیا برگزار می‌شود، حضور دارند.

وی ادامه داد: با حضور حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، نشست‌های متعددی با مسئولان ژئوپارک های جهانی حاضر در این نمایشگاه انجام خواهد شد.

به گفته مدیر ژئوپارک جهانی قشم، امضای تفاهم‌نامه‌های مستقل با ژئوپارک‌های مختلف دنیا یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مشارکت قشم در این نمایشگاه بین‌المللی محسوب می‌شود.

امری کاظمی یادآور شد: ژئوپارک جهانی قشم به عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه از سوی یونسکو در غرفه اصلی ژئوپارک‌های جهانی در این نمایشگاه بین‌المللی، تابلو مستقل دارد.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم و مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: سازمان منطقه آزاد قشم و ژئوپارک جهانی این منطقه در این نمایشگاه بین‌المللی حضور پررنگ و فعالی دارند و جاذبه‌های بسیار مهم گردشگری قشم ازجمله ژئوسایت‌های ژئوپارک جهانی قشم و توانمندی فعلان حوزه صنایع دستی جزیره را به مخاطبان از نقاط مختلف جهان معرفی خواهیم کرد.

شایان ذکر است، نمایشگاه صنعت گردشگری مادرید‌(FITUR) فرصتی است تا شرکت‌کنندگان از نزدیک با کامل‌ترین ابزار فروش محصولات این صنعت تاثیرگذار در حوزه اقتصادی آشنا شوند.

از این نمایشگاه می‌توان به عنوان فرصتی برای ایجاد ارتباطات مهم در سطح جهانی با هدف توسعه راهبردهای آینده صنعت گردشگری براساس آنچه مخاطبان و مشتریان این صنعت نیاز دارند، استفاده کرد.

انتظار می‌رود این نمایشگاه مهم بین‌المللی، دستاوردهای مهمی را برای آینده فعالیت‌های حوزه گردشگری قشم که از ظرفیت‌های ارزشمند حوزه گردشگری برخوردار است، به همراه داشته باشد.