در دیدار مشاور رئیس‌جمهور با سرکنسول سفارت ایران در استانبول تاکید شد: لزوم توسعه همکاری میان منطقه آزاد ماکو و مناطق آزاد ترکیه

مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بختیار اسدزاده سرکنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در استانبول دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این دیدار بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور به خصوص همکاری میان منطقه آزاد ماکو و مناطق آزاد ترکیه تاکید شد. […]

مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بختیار اسدزاده سرکنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در استانبول دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این دیدار بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور به خصوص همکاری میان منطقه آزاد ماکو و مناطق آزاد ترکیه تاکید شد.

گفتنی است؛ منطقه آزاد ماکو با ۲۲۰کیلومتر مرز مشترک با ترکیه، می‌تواند زمینه‌ساز همکاری‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف تجاری، سیاسی و فرهنگی باشد و به قطب تولید مشترک ایران و ترکیه تبدیل شود.

موقعیت ژئواستراتژیک منطقه آزاد ماکو به‌عنوان نقطه کانونی برای اتصال شرق به غرب و شمال به جنوب و همچنین دروازه ورودی ایران به اروپا از طریق ترکیه تنها مرز زمینی است که همه این ویژگی‌ها را باهم دارد.