با حضور مرتضی بانک در همزمانی با ایام الله دهه فجر:

دو کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی قشم به بهره‌برداری رسید

دو کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر قشم با اعتبار 62هزار و 800میلیارد ریالی همزمان با ایام الله دهه فجر و با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، امروز یکشنبه (‌۲۰بهمن‌ماه، در هم‌زمانی با ایام‌الله دهه فجر، کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی چهارراه رسالت تا چهارراه فلسطین و سایت سمن شهر قشم با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه به بهره‌برداری رسید.

پروژه ایمن‌سازی محله‌های چابهار و دوحه با ۲۶هزار و ۳۰۰میلیارد ریال اعتبار، آب‌های سطحی سرریز شده شهرک‌های نریمان، الهیه و سام و زال را از طریق حفر و جانمایی کانالی به طول ۴۹۰متر در ابعاد ۱۰۰ در ۱۲۰سانتی‌متر، در مسیر چهارراه رسالت به سمت چهارراه فلسطین به دریا هدایت می‌کند.

همچنین پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی در سایت سمن با اعتبار ۳۶هزار و ۵۰۰میلیارد ریال، با حفر کانالی به طول ۵۵۰متر در ابعاد ۱۰۰ در ۱۵۰سانتی‌متر، آب‌های سطحی ناشی از بارندگی در شهرک‌های سیستان، بوستان و گلستان را از مسیر میدان حافظ به سمت بلوار مشاهیر و مجتمع سیتی سنتر‌۲ و درنهایت به دریا منتقل می‌کند.

با توجه به افزایش میزان بارندگی در کشور و به‌ تبع آن در جزیره قشم طی سالیان اخیر و عدم بهره‌مندی این جزیره از زیرساخت‌های مناسب برای مقابله با سیلاب‌های ناشی از آن، از دی‌ماه امسال و با دستور مستقیم حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، دو طرح کانال‌کشی برای ایمن‌سازی شهر قشم در مقابل سیلاب‌های احتمالی در دست اجرا قرار گرفت.

با اتمام این دو طرح عمرانی که با همکاری و هماهنگی مدیریت فنی و امور زیربنایی صورت گرفته، ساکنان بافت قدیم شهر قشم دیگر نگران بارش‌های شدید باران نخواهند بود.

شرکت در مراسم افتتاح ۴طرح تولیدی، ۳طرح گردشگری و تفریحی، ۸طرح عمرانی و یک طرح خدماتی به مناسبت دهه مبارک فجر، از برنامه‌های سفر مرتضی بانک به قشم است.

گفتنی است، مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور جهت بازدید از پروژه‌های دهه مبارک فجر منطقه آزاد قشم، صبح روز یکشنبه (‌۲۰بهمن‌ماه) با استقبال مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان از طریق فرودگاه بین‌المللی قشم وارد این منطقه آزاد شد.