همزمان با روز عصای سفید انجام شد:

دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با روشندلان جزیره

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همزمان با روز عصای سفید با برخی از روشندلان جزیره و مدیر موسسه گل‌های بهشت هلر دیدار و درباره مشکلات آنان گفت‌وگو کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این دیدار، فهد شمالی نخستین روشندل جزیره که موفق به ورود به دانشگاه شده است، به اتفاق اسنا سرودی دانش‌آموز روشندل جزیره به عنوان نمایندگان جامعه نابینایان در گفت‌وگویی دوستانه با حمیدرضا مومنی، مشکلات و چالش‌های پیش روی این قشر را بیان کردند.

براساس این گزارش، نمایندگان جامعه نابینایان قشم از کمبود وسایل توانبخشی، بازماندن از تحصیل به دلیل کمبود و گران بودن وسایل کمک آموزشی مخصوص نابینایان و نبود معلم متخصص معلولان در جزیره و فراهم نبودن زیرساخت‌های حضور نابینایان در جامعه به عنوان بزرگترین چالش‌های پیش روی این قشر نام بردند.

فاطمه رحیمی هلری مدیر موسسه آموزشی گل‌های بهشت هم به ارائه گزارش عملکرد و دستاوردهای این موسسه در طول سه سال و نیم فعالیت در جزیره قشم پرداخت.

وی آمار تحقیقات میدانی درخصوص تعداد و نیازسنجی معلولین جزیره قشم، مشکلات آنان و راهکارهای مرتفع ساختن بخشی از این مشکلات را به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ارائه داد.

حمید رضا مومنی هم با بیان لزوم افزایش فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی معلولان و فراهم ساختن شرایطی که آنان بتوانند استعدادهای خود را پرورش دهند را ازجمله وظایف مهم دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی دانست.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین دستورات لازم برای رفع برخی از مشکلات و نیازهای این قشر در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی را به مجموعه‌های تحت امر سازمان منطقه آزاد صادر کرد.

شایان ذکر است، در شهرستان قشم ۲۰۰فرد روشندل زندگی می‌کنند.