رئیس‌جمهوری در حرم امام(ره): راه امام (ره) می‌تواند ناجی کشور باشد

رئیس‌جمهوری سراسر وجود و کلام امام راحل را امید به آینده عنوان کرد و گفت: راه ایشان امروز می‌تواند ناجی کشور باشد، همه باید به هم یاری برسانیم و تنها گذاشتن دولت و در این فکر بودن که کسی می‌تواند حساب خود را از حساب دولت جدا کند، اشتباهی نابخشودنی است. به گزارش اخبار آزاد […]

رئیس‌جمهوری سراسر وجود و کلام امام راحل را امید به آینده عنوان کرد و گفت: راه ایشان امروز می‌تواند ناجی کشور باشد، همه باید به هم یاری برسانیم و تنها گذاشتن دولت و در این فکر بودن که کسی می‌تواند حساب خود را از حساب دولت جدا کند، اشتباهی نابخشودنی است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و هیات وزیران امروز شنبه ۳شهریورماه در دومین روز از هفته دولت با حضور در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با آرمان های حضرت امام خمینی‌(ره) تجدید میثاق کردند.

رئیس‌جمهوری در این مراسم اظهار داشت: در شرایط فعلی کشور، منطقه و جهان ضروری است بار دیگر کلام، راه و سیره ایشان را بازخوانی کنیم.

روحانی ادامه داد: امام بزرگوارمان راه و سیره امید را به همه ما آموخت و سراسر وجود و کلامش امید به آینده بود.

وی تاکید کرد: اگر این روحیه امیدوارانه ایشان وجود نداشت، نمی‌توانست با یاران اندکی نهضت بزرگ و عظیمی را آغاز کند.

وی یادآور شد: اگر امام خمینی‌(ره) امیدوار نبود، نمی‌توانست ۱۰ماه حبس و حصر را با کمال نشاط و سر زندگی طی و ۱۴سال تبعید را تحمل کند.

رئیس دولت دوازدهم افزود: اگر او امیدوار نبود، نمی‌توانست انقلاب را از معبرهای خطرناک بویژه در سال‌های اولیه عبور دهد و تجاوز متجاوزین از سرزمین ما دفع و رفع کند و بتواند همانگونه که انقلاب را رهبری کرد برای نظام هم معماری بزرگ باشد.

رئیس جمهوری ادامه داد: در سایه حُسن ظن به خداوند و مردم توانست همواره امیدوارانه حرکت کند و در سایه حُسن ظن به رحمت خداوند و نصرت خداوند و حُسن ظن به این که هیچگاه نباید از رحمت او مایوس بود، همواره این سیره را در مسیر و راهش قرار داد.

روحانی همچنین گفت: از طرف دیگر باور ایشان به خدمت مردم و ایمان به توانمندی ملت بزرگ ایران و حُسن ظن به ملت بود و در همه مشکلات و سختی‌ها بعد از خداوند، دست ایشان به سوی ملت خودش دراز بود و از مردم استمداد می‌خواست و بار سنگین ادامه راه انقلاب را به دوش کشند.

وی تصریح کرد: او می‌دانست ملت بزرگ ایران با فرهنگ کهن، ایمان به خدا و روحیه ایثار می‌توانند به خوبی از همه مشکلات عبور کنند و او هیچگاه نگفت همه با من، او همیشه گفت همه با هم.

رئیس‌جمهوری اظهار داشت: او خواست تا همه اقشار، اقوام و افکار و سلایق در کنار هم باشند و همه جمعیت‌ها و نهادها در کنار یکدیگر و همه مردم برای رسیدن به اهداف بلندشان در کنار یکدیگر قرار گیرند.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز یکی از روزهای مشکل و سخت کشور عزیز ایران در برابر توطئه دشمنان و بیگانگان است، اما راه امام خمینی‌(ره) می تواند منجی کشور و مردم باشد.

وی افزود: همان طور که تکیه امام راحل به مردم بود، تکیه خلف صالح او، رهبر معظم انقلاب هم بر مردم است و امروز روزی نیست که بخواهیم باری که به دوش داریم را به دوش دیگری بیافکنیم.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: همه باید به هم یاری برسانیم و تنها گذاشتن دولت و در این فکر بودن که کسی می‌تواند حساب خود را از حساب دولت جدا کند، اشتباهی نابخشودنی است.

روحانی گفت: نهاد روحانیت و دین و نهاد دولت در کنار یکدیگر هستند و حاکمیت، دولت و نظام نمی‌توانند از هم فاصله داشته باشند.

وی ادامه داد: فقاهت و ولایت، حوزه‌های علمیه و روحانیت از آغاز انقلاب در کنار دولت بودند و دولت نیز در راه ارشادات آنها حرکت کرده است.

رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: هیچ کس نمی‌تواند به دریا قدم بگذارد و انتظار داشته باشد که پای وی خیس نشود یا بدتر، پایش را در دریا بگذارد و نسبت به خیس شدن پای خود منکر شود.

روحانی افزود: همه با هم هستیم و آرمان‌های بزرگ انقلاب هدف همه ما است، رفع مشکلات و توطئه بیگانگان با ایستادگی و استقامت وظیفه همه ما است.

وی تصریح کرد: بی‌تردید با وحدت، اتحاد و یکپارچگی می‌توانیم به خوبی از مشکلات عبور کنیم و در هفته دولت انتظار من از همه دولتمردان آن است که تلاش و زحمات یک سال گذشته را برای مردم تشریح کنند و پروژه‌هایی که در این هفته افتتاح می‌شود، برای آنان تبیین کنند.

رئیس دولت دوازدهم یادآور شد: ما به درد و رنج مشکلات مردم واقفیم و همه تلاش ما برای آن است که مشکلات را بکاهیم و تردیدی در پیروزی نهایی ملت در برابر دشمنان نداریم.

روحانی تاکید کرد: با وحدت، اتحاد و استقامت توانستیم تلاش لابی‌های صهیونیستی را در سالن‌های مجلس سنا و نمایندگان آمریکا و همچنین توطئه‌های واشنگتن را در شورای امنیت سازمان ملل خنثی کنیم و اتهامات آنها را در افکار عمومی جهانی بزداییم.

وی ادامه داد: این ملت، همان ملت است و خواهد توانست از همه مشکلات سرافرازانه عبور کند و امروز با امام خود عهد می‌بندیم، او مردم سالاری دینی را به ما یاد داد و گفت در برابر مردم که ولی نعمت شما هستند، خدمتگزار باشیم.

رئیس‌جمهوری اظهارداشت: بار دیگر با امام و آرمان‌هایش عهد می‌بندیم که برای خدمت به مردم کمربندهای خود را مستحکم‌تر ببندیم و مطمئن هستیم، خداوند هم یار و ناصر این ملت بزرگ خواهد بود.

روحانی همچنین گفت: در اولین روز کاری هفته دولت در کنار تربت امام راحل بار دیگر به آرمان‌های انقلاب اسلامی، سیره و راه ایشان بیعت می‌کنیم و خوشحالیم که امسال هفته دولت بین دو عید بزرگ قربان و غدیر واقع شده است.

وی افزود: عید ایثار و فداکاری، از خود گذشتن و عید ولایت، ولایتی که مولای ما امیرالمومنین(ع) هیچگاه پیشوایی خلق را بدون خواست مردم آغاز نکرد و از راه حق منحرف نشد.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: در بین دو عید بزرگ، دومین سال دولت دوازدهم را آغاز می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم پیرو راه و سیره امام عزیز و بزرگوارمان باشیم.

روحانی همچنین یاد و خاطره شهیدان رجایی، باهنر و شهدای بزرگ مطهری و بهشتی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که جای همه آنها در این روزها خالی است را گرامیداشت و گفت: آنها نیستند اما فرزندان و شاگردان آنان بی‌تردید بار سنگین مسئولیت را امروز به دوش خواهند کشید.

وی در ادامه درود، سلام و صلوات به روح بلند امام راحل و شهدای گرامی و خاندانشان فرستاد و برای همه شاگردان و یاران امام و سیدحسن خمینی آرزوی توفیق کرد.

رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد که راه امام‌(ره) را همواره زنده و مستمر باقی نگهداریم.