رئیس فراکسیون امید مجلس: مناطق آزاد، حلقه اتصال اقتصاد کشور با اقتصاد جهانی/ منطقه آزاد کیش می‌تواند سرآمد و الگوی همه مناطق کشور باشد

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در سفر به جزیره کیش درخصوص عملکرد خوب مدیرعامل و هیات مدیره جدید این جزیره در توسعه اقتصاد کشور ابراز امیدواری کرد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدرضا عارف در آیین کلنگ‌زنی هتل ۷ستاره طلایی کیش که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، از غلامحسین مظفری […]

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در سفر به جزیره کیش درخصوص عملکرد خوب مدیرعامل و هیات مدیره جدید این جزیره در توسعه اقتصاد کشور ابراز امیدواری کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدرضا عارف در آیین کلنگ‌زنی هتل ۷ستاره طلایی کیش که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، از غلامحسین مظفری به عنوان مدیری یاد کرد که در سمت‌های مختلف منشاء خیر و برکات بسیاری بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد در جایگاه مهم مدیرعاملی جزیر ه کیش نیز شاهد ادامه حرکت دکتر مظفری در مسیر موفقیت باشیم.

عارف در ادامه، حضور در این آیین را به دلیل سوابق ارزشمند حسین رباتی سرمایه‌گذار این هتل و موفقیت‌های وی دراجرای به موقع پروژه‌های پیشین دانست و افزود: در سند چشم‌انداز افق‌۱۴۰۴ جهت‌گیری روشنی در ارتباط با پیشرفت و توسعه کشور داریم. رشد اقتصادی بالاتر از ۶ و نیم و تا ۸درصد به طور متوسط و دستیابی به شاخص‌های تک‌رقمی در تورم و بیکاری میثاق همه ما در سند چشم‌انداز‌۱۴۰۴ است. اگرچه با این شاخص‌ها فاصله داریم اما رسیدن به این اهداف امکان‌پذیر است و باید تلاش کنیم.

رئیس فراکسیون امید خانه ملت تاکید کرد: در رشد اقتصادی نیاز به سرمایه‌گذاری داریم. جهت‌گیری اصلی در این حوزه بر سرمایه‌گذاری ایرانیان داخل و خارج از کشور است و به صورت متوسط حداقل ۱۰۰میلیارد سرمایه‌گذاری برای دستیابی به این میزان رشد اقتصادی باید داشته باشیم. برای تحقق این هدف باید مکانیزم‌ها با وجود تحریم ها درجهت استقبال و جذب سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

وی یکی از مزیت‌های کشور ما را گردشگری برشمرد و گفت: چه با نگاه فرهنگی وچه با نگاه اجتماعی یکی از مزیت‌های کشور ما گردشگری است. به صورت متوسط در این بخش می‌توانیم سالانه ۲۰۰هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.

عارف با اشاره به نقش قانونی مناطق آزاد به عنوان حلقه اتصال اقتصاد کشور با اقتصاد جهانی تصریح کرد:  افتتاح این هتل در جزیره کیش در هر دو مسیر اهداف اقتصادی و گردشگری کشور است.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: جزیره کیش در حوزه تعاملات اقتصادی کشور در عرصه بین‌المللی همواره پیشتاز بوده است و با حضور هیات مدیره کنونی جزیره کیش، این منطقه آزاد کشور می‌تواند سرآمد و الگوی همه مناطق باشد و مناطق آزاد کشور با تکیه بر ظرفیت‌ها، نقش خود را در توسعه اقتصاد ملی به ویژه در شرایط تحمیلی با تدبیر و سعه‌صدر ایفا کنند.

گفتنی است، آیین کلنگ‌زنی هتل ۷ستاره برج‌های طلایی کیش با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس فراکسیون امید مجلس، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، سرمایه‌گذاران و نمایندگان جوامع و اصناف جزیره و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد.

این هتل در زمینی به وسعت ۱۶هزار مترمربع و در ۱۰طبقه با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰۰میلیارد تومان تا سال‌۱۴۰۱ هجری شمسی در جزیره کیش ساخته می‌شود.