معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد:

راهکارهای توسعه گردشگری شورای مشاوران مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش

کارگروه فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و رسانه‌ای شورای مشاوران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با هدف بررسی راهکارهای رونق گردشگری کیش تشکیل جلسه داد‌.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این نشست که صبح پنجشنبه (‌۲۳خرداد) با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی، معاون گردشگری و مشاوران مدیرعامل و چند تن از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت‌های تابعه در معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، برخی راهکارهای توسعه صنعت گردشگری و برگزاری پربارتر جشنواره‌های متعدد در جزیره کیش ازجمله جشنواره تابستانی مطرح و بررسی شد.

تقویت بوم‌گردی، اکوتوریسم، گردشگری رویدادمحور، ایجاد تورهای ترکیبی با استفاده از ظرفیت گردشگری تاریخی بنادر اطراف، توسعه گردشگری سلامت با ایجاد زیرساخت‌های ضروری و استانداردسازی خدمات، معرفی مطلوب‌تر امکانات جزیره کیش برای تقویت گردشگری ورزشی در سطح ملی و بین‌المللی، بهره‌مندی از امکانات مناسب نمایشگاهی و سالن‌های برگزاری همایش برای رشد همایش‌های علمی و تقویت گردشگری نمایشگاهی ازجمله محورهای گفتگو در این نشست بود.

از دیگر موارد مطرح شده در این کارگروه می‌توان به ضرورت انطباق کامل طرح‌های عمرانی، توسعه‌ای و گردشگری با طرح جامعه جزیره کیش، معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری در رسانه‌های سراسری و جذب سرمایه‌گذاران علاقمند به این حوزه، تعیین بازار هدف گردشگری در بین کشورهای همسایه و منطقه و برقراری خطوط هوایی جدید با هدف ایجاد زیرساخت‌های لازم در جهت تسهیل سفر گردشگران خارجی به کیش اشاره کرد.

همچنین بنا بر اعلام معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست، امسال بیست و دومین جشنواره تابستانی کیش با برنامه‌های مفرح و متنوع از ۲۰تیر آغاز شده و تا ۸شهریور ادامه خواهد داشت که جزئیات آن بنابه گفته معاون گردشگری به زودی اعلام خواهد شد.