مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی:

راه‌اندازی خدمات الکترونیکی پنجره واحد در مناطق آزاد، تنها راه شفاف‌سازی برای سرمایه‌گذاران

به گفته مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، شفاف‌سازی برای فعالین اقتصادی در مناطق آزاد کشور یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه ویژه داشت.

به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از فرینا، مرتضی بانک در «چهارمین نشست کمیته راهبردی فناوری اطلاعات» که به ریاست وی و با حضور اکبر افتخاری معاون تولید، صادرات و فناوری و مدیران فناوری اطلاعات دبیرخانه شورایعالی، معاونین توسعه مدیریت و مدیران تحول اداری سازمان‌های مناطق آزاد در تهران برگزار شد، گفت: مناطق آزاد در ایران به صورت یک شرکت دولتی با ساختار مربوط به خودشان فعالیت می‌کنند، به همین منظور با توجه به ساختارها، ایده‌ها، شیوه‌ها و مکانیزم‌های اداری که در قوانین و مقررات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مشترک هستند، برای آنها چارچوب‌های سیستماتیک و هماهنگ طراحی شود.

وی ادامه داد: تنها راه شفاف‌سازی ساختارمند و مورد نیاز سرمایه‌گذاران، راه‌اندازی خدمات الکترونیکی پنجره واحد در مناطق آزاد کشور است.

مشاور رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه همه ما در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی باید در خدمت سرمایه‌گذاران باشیم و با جدیت در جلب اعتماد ذی نفعان که همان سرمایه‌گذاران و گردشگران هستند تلاش کنیم، اظهار داشت: توسعه تکنولوژی‌IT در ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران و ذی نفعان، نیازمند آموزش نیروهای سازمانی فعال در این حوزه است تا بتوانند تمامی اطلاعات و سرویس‌ها را به صورت ساختاری و منسجم در اختیار مراجعین قرار دهند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان افزود: با کمک ساختارها و قوانین و مقررات مشترک در مناطق آزاد، نقاط مثبتی که در یک منطقه ایجاد شده است را شناسایی و به سایر مناطق تعمیم دهیم.

گفتنی است؛ در این نشست که اولین نشست کمیته راهبردی فناوری اطلاعات در سال‌۹۸ بود، محمدامین الله‌داد دبیر این کمیته گزارشی از برنامه‌های آتی در سال جاری، عملکرد مناطق آزاد، گزارش پروژه پنجره واحد و تصمیم‌گیری نحوه اداره پروژه و برنامه‌ریزی به حاضرین در نشست ارائه داد.

همچنین هر یک از معاونین توسعه مدیریت و مدیران تحول اداری سازمان‌های مناطق آزاد نظرات و پیشنهاداتی ارائه دادند و به بحث و تبادل نظر پرداختند.