راه‌اندازی مرکز نوآوری و فن‌آوری در منطقه آزاد اروند

معاون اقتصادی و توسه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به مصوبه هیات محترم وزیران و در راستای اقتصاد دانش‌بنیان ابلاغی توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، مرکز نو‌آوری و فن‌آوری در منطقه آزاد اروند راه‌اندازی می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، سیدعلی موسوی اظهار کرد: اقتصاد دانش‌بنیان، تشکیل زیست‌بوم، نوع‌آوری و […]

معاون اقتصادی و توسه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به مصوبه هیات محترم وزیران و در راستای اقتصاد دانش‌بنیان ابلاغی توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، مرکز نو‌آوری و فن‌آوری در منطقه آزاد اروند راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سیدعلی موسوی اظهار کرد: اقتصاد دانش‌بنیان، تشکیل زیست‌بوم، نوع‌آوری و فن‌آوری پتانسیل بسیار مناسبی جهت توسعه کار‌آفرینی مبتنی بر فن‌آوری است.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور، مناطق آزاد را پایلوت کسب و کارهای نوین می‌داند، افزود: منطقه آزاد اروند نیز در همین راستا اقدام به راه‌اندازی مرکز نوآوری و فن‌آوری با همکاری بخش خصوصی و شتاب‌دهنده‌های مطرح کشور کرده است.

موسوی بیان کرد: این مرکز پایگاهی متشکل از المان‌های مختلف با کارکرد و ایجاد یک شبکه پیوسته مابین صاحبان ایده و ذینفعان عرصه نوآوری و فن‌آوری جهت حمایت از کارآفرینی مبتنی بر نوآوری در منطقه است که ماموریت اصلی آن اجرای کامل چرخه تبدیل دانش به ارزش است.

وی با اشاره به اینکه تعدد مراکز دانشگاهی در منطقه یک پتانسیل مهم در این زمینه است، گفت: کارآفرینی مبتنی بر نوآوری عموما تحت عنوان استارتاپ شناخته می‌شود. عمده تمرکز مرکز نوآوری و فن‌آوری بر ایجاد توسعه کسب و کارهای استارت‌آپی با کمک از ظرفیت‌های منطقه خواهد بود.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارها منطقه آزاد اروند عنوان کرد: این اکوسیستم به عنوان حامی اصلی استارت‌آپ‌ها نقش کلیدی در فرآیند ایجاد و توسعه کسب و کارهای نوین، توسعه محصولات و خدمات نوآورانه، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، خلق ثروت، ارتقاع تکنولوژی و اشتغال‌زایی سالم و مولد در منطقه را دارد.