راه‌اندازی نخستین شعبه غواصی‌NDL روسیه در قشم

نماینده سازمان لیگ ملی غواصی-‌روسیه‌(NDL)  در دیدار با حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از راه‌اندازی نخستین نمایندگی این سازمان در ایران به صورت رسمی و قانونی در جزیره قشم ابراز خرسندی کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، «یان آرشُو» در این دیدار با اشاره به موقعیت خوب قشم در حوزه غواصی، اعلام کرد: بسیار خرسندم که با حمایت شما نخستین نمایندگی‌NDL در کشور ایران در جزیره قشم راه‌اندازی شده است.

وی، با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این سازمان در کشورهای مختلف جهان ازجمله در شماری از کشورهای حاشیه خلیج فارس، افزود: مدارس غواصی موجود در قشم نشان از ظرفیت خوب این منطقه در حوزه ورزش‌های دریایی به ویژه غواصی دارد.

نماینده سازمان لیگ ملی غواصی-‌روسیه اظهار داشت: راه‌اندازی این نمایندگی در قشم به حوزه توسعه گردشگری ورزشی این جزیره با کشورهایی که دارای نمایندگی از NDL هستند، کمک خواهد کرد.

آرشُو با اعلام اینکه نمایشگاه غواصی مسکو از ۶ تا ۹فوریه (۱۷ تا ۲۰بهمن‌ماه) برگزار می‌شود، افزود: در غرفه اصلی این رویداد ورزشی جاذبه‌های منحصر‌به‌فرد جزیره قشم با هدف جذب گردشگران برای سفر به این منطقه معرفی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هم در این دیدار، اظهار داشت: غواصی ازجمله ورزش‌هایی است که در حین انجام آن، می‌توان با دنیایی از زیبایی‌های زیر آب آشنا شد.

حمیدرضا مومنی از ورزش به عنوان راهکاری در راستای تندرستی فرد ورزشکار و تقویت روحیه وی برای موفقیت در فعالیت‌های مختلف نام برد و افزود: موقعیت جزیره قشم ایجاب می‌کند که به ورزش در همه حوزه‌ها به ویژه ورزش‌های آبی توجه شود.

وی ادامه داد: باشگاه فرهنگی-‌ورزشی مدرسه غواصی قشم یکی از بهترین مدارس غواصی است که می‌توان در آن دوره‌های مختلف این ورزش را برگزار کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین اظهار کرد: برای سفر به قشم نیازی به ویزا نیست و همه مراحل قانونی برای گردشگران و ورزشکاران در فرودگاه بین‌المللی این منطقه انجام می‌شود.

شایان ذکر است، سازمان لیگ ملی غواصی-‌روسیه‌(NDL)  سال‌۲۰۰۳ در کشور روسیه تاسیس شد و نخستین دفتر نمایندگی این موسسه در ایران نیز با حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این جزیره راه‌اندازی شد.

راه‌اندازی نمایندگی‌NDL در باشگاه فرهنگی-‌ورزشی مدرسه غواصی قشم که با تلاش مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم محقق شده است، موجب می‌شود تا از این پس دوره‌های مختلف غواصی در سطح بین‌المللی در طول سال با حضور علاقه‌مندان از ایران و کشورهای مختلف در این مدرسه غواصی برگزار گردد.

گفتنی است، جلیل حقگویان مدیر ورزش و جوانان این سازمان، سمیه شهبازیان بازرس و مشاور معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، علی سرخوش نماینده سازمان لیگ ملی غواصی-‌روسیه در ایران و علی‌اکبر حاج محمدی مدیر باشگاه فرهنگی-‌ورزشی مدرسه غواصی قشم در دیدار «یان آرشُو» با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.