مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت:

رایزنی با کشورهای خارجی برای تامین فاینانس فرودگاه‌ بین‌المللی چابهار

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از رایزنی با کشورهای خارجی برای تامین فاینانس فرودگاه‌ بین‌المللی چابهار خبر داد و گفت: فاز یک این پروژه طی ۲۴ماه ساخته می شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان این‌ که منطقه آزاد چابهار در فرودگاه بین‌المللی چابهار مجری و سرمایه‌گذار است، اظهار کرد: براساس توافق‌نامه در فاز اول این پروژه منطقه آزاد چابهار از محل منابع داخلی خود ۵۵۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی افزود: به طور همزمان نیز با فاینانسورهای خارجی برای حضور در این پروژه مذاکراتی و سرمایه‌گذاری داخلی در حال انجام است. با توجه به اجزا مختلف فرودگاه‌، این امکان که بتوانیم این بخش‌ها را با سرمایه‌گذاری داخلی به صورت‌BOT یا حتی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی داشته باشیم، وجود دارد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار از تشکیل کمیته راهبردی برای فرودگاه بین‌المللی چابهار خبر داد و با اشاره به این‌که همه موضوعات در این کمیته بررسی خواهد شد، تصریح کرد: براساس تعهد پیمانکار، فاز یک این فرودگاه طی ۲۴ماه ساخته می‌شود و منابع مالی مورد نیاز در بودجه منطقه آزاد چابهار پیش‌بینی شده است.

کردی، با اشاره به این‌که در فاز اول ظرفیت این فرودگاه ۸۰۰هزار نفر است، تصریح کرد: بیشترین اهمیت فرودگاه بخش کارگو (بار) است،‌ چون چابهار به همراه بندر امام خمینی‌(ره)، بندرعباس و تهران یکی از چهار شهر لجستیک کشور است. چابهار اولین شهر لجستیک ایران در دهانه اقیانوس است و تکمیل ابزارهای حمل ‌و نقل در این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تاکید کرد:‌ در شهر لجستیکی چابهار به طور همزمان ابزار بندر، ریل، جاده و حمل‌ونقل هوایی را داریم که امکان خیلی خوب برای صاحب کالاست و توان رقابتی چابهار را در برابر رقبای منطقه‌ای افزایش می‌دهد.