مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام خبر داد:

رشد ۴۰درصدی حمل بار هوایی در فرودگاه پیام در ۵ماه ابتدایی سال۹۸

میزان حمل بار هوایی (کارگو) از فرودگاه بین‌المللی پیام البرز از فروردین تا پایان مردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۴۰درصدی داشته است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، به گفته نادر ثناگو‌مطلق مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام، با حمل بیش از ۴۰۰تن بار هوایی محصولات در این فرودگاه، امسال رشد ۴۰درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

عمده کالاها شامل گوشت گرم و قطعات رایانه بوده که بیشتر از کشورهای قرقیزستان و قزاقستان از طریق فرودگاه پیام وارد کشور شده‌اند.

به گفته ثناگومطلق، همچنین در همین مدت با بیش از ۱۱هزار نشست و برخاست پروازهای آموزشی، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد رشدی بیش از ۳۰درصدی هستیم.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام در ابعادی به وسعت سه هزار و ۶۰۰هکتار در مهر شهر کرج واقع شده که اکنون خدمات هوایی حمل بار و کالا در فرودگاه پیام به اقصی نقاط جهان در آن در حال انجام و به زودی پرواز مسافری هم از این فرودگاه به مقصد کیش و مشهد آغاز خواهد شد.

شرکت خدمات هوایی پیام در سال‌۱۳۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل و نقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب‌العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه‌ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه‌۱۳۸۲ هیات دولت، سه هزار و ۶۰۰هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.

نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره‌گیری از کلیه تاسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه‌آهن سراسری، متروی تهران-‌کرج و شاهراه‌های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب ازجمله مزیت‌های این منطقه است.

همچنین، برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی ۵استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل‌کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات و وجود هاب پستی از دیگر مزیت‌های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است‌.

لازم به ذکر است، فرودگاه پیام نیز از شهریورماه سال گذشته مسافری شده است.