با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس صورت گرفت:

رونمایی از سند عضویت ارس در سازمان جهانی گردشگری

در نشست هم‌اندیشی مدیران انجمن‌های هنری، گردشگری و فرهنگی ارس، سند عضویت سازمان منطقه آزاد ارس در سازمان جهانی گردشگری رونمایی شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، نشست مدیران انجمن‌های فعال در ارس با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با رونمایی از سند عضویت این منطقه در سازمان جهانی گردشگری و رونمایی از پوستر جشنواره ملی عکس ارس همراه شد.

در این نشست، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: تلاش ما برندسازی ارس با استفاده از توانمندی‌های گردشگری این منطقه است.

محسن نریمان افزود: ارس، ظرفیت بسیار بالقوه‌ای برای تبدیل شدن به برند جدید گردشگری در ایران دارد و باید تلاش همگانی برای تحقق این موضوع انجام شود.

وی با بیان اینکه تشکل‌های مردمی نقش بسیار مهمی در برندسازی و افزایش تعاملات داخلی و خارجی دارند، اظهار داشت: امروز بسترسازی‌های خوبی برای بهره‌برداری‌های پرسود در آینده اتفاق افتاده است.

نریمان تاکید کرد: قطعا نام ارس در حوزه‌های مختلف اقتصادی و گردشگری و فرهنگی در فراتر از مرزهای منطقه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت؛ چراکه ارس در واقع ظرفیت‌های مورد نیاز برای نقش‌آفرینی در ارتقاء شاخص‌های اقتصاد ملی با ایجاد روابط تجاری و گردشگری بین‌المللی را دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به موفقیت‌های ارس در یک سال گذشته، گفت: عضویت وابسته ارس در سازمان جهانی گردشگری، عضویت در سازمان جهانی جوامع ایمن، احداث یکی از ده گلخانه بزرگ دنیا در ارس، آغاز به کار پردیس‌های دانشگاهی با جذب دانشجوی خارجی، ثبت جهانی ژئوپارک ارس نام این منطقه را در مجامع و محافل مختلف جهانی مطرح خواهد کرد.

نریمان گفت: برای رسیدن به توسعه، به افراد متخصص و بسترسازی‌های استاندارد نیاز داریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: عضویت ارس در سازمان جهانی گردشگری، جهش بزرگی در افزایش توان ارس برای دستیابی به اهداف بین‌المللی ایجاد می کند.

گفتنی است در این نشست، مدیران انجمن‌های فعال ارس گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه کردند. همچنین در پایان سند عضویت ارس در سازمان جهانی گردشگری و پوستر جشنواره ملی عکس ارس رونمایی شد.