با حضور مشاور رئیس‌جمهور صورت پذیرفت:

رونمایی از ۳۵بسته سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند

در سومین روز از ایام‌الله دهه فجر و با حضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از 35بسته سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند رونمایی شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، امروز (‌۱۴بهمن‌ماه) با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دیگر مسئولان از ۳۵بسته سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند که به صورت امکان‌سنجی و پیش امکان‌سنجی و براساس مطالعات بازار انتخاب شده‌اند، رونمایی شد.

این بسته‌ها در بخش‌های صنعت، تجارت، خدمات و گردشگری تعریف شده‌اند.

بنا بر این گزارش، احداث بازارچه ماهی و میگو مدرن و بدون بو، طرح تولید عطر و ادکلن، طرح تولید ورق و درب چوبی پلاست، طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم، مجتمع چاپ و بسته‌بندی، احداث پارک آبی روباز و سرپوشیده، طرح تولید شیشه سکوریت، احداث مجتمع چندمنظوره، خدمات مسافری و مجتمع تولید فلزات گرانبها، سنگ و جواهرات قیمتی از جمله این بسته‌های سرمایه‌گذاری هستند.

گفتنی است، منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷هزار و ۴۰۰هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر (جزیره مینو) است که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع شده است. این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جادهای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.