زهرانعمتی:به توسعه ورزش کیش ، امروز بیشتر امیدوارم

بانوی قهرمان کماندار جهان از امید آفرینی درحوزه ورزش جزیره با حضورتیم جدید مدیریتی در سازمان منطقه آزاد کیش گفت. به گزارش مناطق آزاد، زهرا نعمتی بانوی کماندار کشورمان که صاحب عناوین وافتخارات بسیاری در رشته تیروکمان است ودر جزیره کیش سکونت دارد از سوی کمیته جهانی پارا المپیک کاندیدای جایزه بهترین زن جهان شده […]

بانوی قهرمان کماندار جهان از امید آفرینی درحوزه ورزش جزیره با حضورتیم جدید مدیریتی در سازمان منطقه آزاد کیش گفت.

به گزارش مناطق آزاد، زهرا نعمتی بانوی کماندار کشورمان که صاحب عناوین وافتخارات بسیاری در رشته تیروکمان است ودر جزیره کیش سکونت دارد از سوی کمیته جهانی پارا المپیک کاندیدای جایزه بهترین زن جهان شده است .

وی که به عنوان بهترین ورزشکارزن معلول تیروکمان جهان درسال ۲۰۱۷ نیز معرفی شد در گفت وگو با خبرنگار سازمان منطقه آزاد کیش از ادامه تمرین برای دستیابی به موفقیت های بیشتر درعرصه های بین المللی خبرداد.

زهرا نعمتی درپاسخ به این سوال که برای سال آینده چه برنامه ای دارید؟ گفت: سال آتی مسابقات مهمی برگزار می شود که مسابقات آسیایی اندونزی از مهمترین رقابت هاست وبرای حضور دراین مسابقات وکسب مدال درحال تمرین هستم.

 

چرا جزیره کیش را برای تمرین انتخاب کردید؟

درنیمه دوم سال که شهرهای مختلف کشور به دلیل برودت وبارندگی شرایط مناسبی برای تمرین ندارند وازسویی بدلیل وجود امکانات مناسب برای تمرین درهوای آزاد و ارتفاع از سطح دریا ، این جزیره شرایط خوبی برای آماده سازی ورشکاران دارد.

زهرا نعمتی افزود: البته علاوه بر این دلایل ، من جزیره کیش را به عنوان جزیره مهربانی ودوست داشتنی می شناسم این موضوع از مهربانی مردم این جزیره نشات می گیرد که همیشه با لبخند و مهر با یکدیگر برخورد می کنند . وقتی درجزیره کیش هستم حالم بهتر است ، نشاط بیشتری دارم واز مهربانی مردم کیش برای حضور درمسابقات انرژی می گیرم.

 

وضعیت امروز جزیره کیش را درخصوص حمایت از ورزشکاران و توسعه ورزش چگونه ارزیابی می کنید؟

با توجه به رویکرد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ، نگاه وی  به جایگاه ورزش و ورزشکاران  وبرنامه ریزیهایی که برای قهرمان پروری و توسعه ورزش انجام داده اند در می یابیم که برای حوزه ورزش ارزش زیادی قائلند و می توانم بگویم امروز بیشتر امیدورام.

 

ورزش بانوان را درجزیره کیش چگونه دیده اید؟

خوشبختانه درجزیره کیش بانوان فعالیت های ورزشی بیشتری دارند علاوه برورزش حرفه ای، دراکثر مواقع در مسیرهای ویژه وکرانه های ساحلی شاهد پیاده روی بانوان هستیم . اما بازهم می توان با توسعه امکانات ورزشی برای بانوان زمینه های بیشتری برای ترویج ورزش بانوان فراهم کرد زیرا نشاط بانوان باعث نشاط خانواده ها می شود.

 

نظرتان درمورد حضور بانوان درورزشگاهها چیست؟

خوشحالم که جزو اولین بانوانی بودم که در مسابقات والیبال ساحلی جزیره کیش با حضور درمحل برگزاری از نزدیک  تماشاگر رقابت ها بودم. این زمینه به مدد تدبیر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ومسئولان ورزشی جزیره فراهم شد و دیدن نشاط بانوان از حضور در میادین ورزشی  و تشویق ورزشکاران صحنه بسیار زیبایی بود.

وی درپایان ابراز امیدواری کرد جزیره کیش با برنامه ریزیهای انجام شده و ظرفیت های خوبی که به لحاظ شرایط اقلیمی وامکانات دارد قطب ورزش کشور ومنطقه شود.