معاون علمی رئیس‌جمهور اظهار داشت:

زیرساخت‌های توسعه زیست‌بوم فناوری در چابهار فراهم شده است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: خوشبختانه زیرساخت‌های لازم برای توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در چابهار فراهم شده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سورنا ستاری در نشست هم‌اندیشی زیست‌بوم کارآفرینی دانش‌بنیان و توسعه کسب وکارهای نوپا در منطقه آزاد چابهار، اظهار کرد: اتفاقات خوبی در حوزه رونق زیست‌بوم نوآوری در چابهار در سال‌های اخیر رخ داده است.

ستاری افزود: پارک‌های علم و فناوری در تولید علم و به‌روزرسانی علوم و تحقیقات نقش ارزنده‌ای دارند.

وی گفت: دولت هرگاه در پارک علم و فناوری و پژوهش‌ها ورود کند، نتیجه خوبی ندارد؛ لذا می‌طلبد با فراهم کردن زمینه، بخش‌ خصوصی هم ورود کند تا بتوان زمینه توسعه اقتصاد دانش‌‌بنیان سیستان و بلوچستان را رقم زد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ادامه داد: امکانات، فضا و نیروی انسانی خوبی در سیستان و بلوچستان به ویژه در چابهار وجود دارد و می‌تواند اقدام‌های آنها، کارآفرین و توسعه‌محور باشد.

ستاری گفت: خیلی علاقه دارم در استان محروم سیستان و بلوچستان حضور پیدا کنم و با جوانان متفکر و نیروهای انسانی خلاق ارتباط بگیرم.

وی افزود: هر یک از شهرهای استان سیستان و بلوچستان اگر آمادگی تامین زیرساخت‌ها را داشته باشند، ما کل هزینه‌های بازسازی و اشتغال شرکت‌ها را پرداخت می‌کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تصریح کرد: برای بهبود زیست بوم فناوری و نوآوری منطقه و سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای نوپا، استارتاپ‌ها و حمایت از جوانان فناور اقداماتی انجام شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز گفت: اقدامات خوبی در دانشگاه بین‌المللی چابهار رخ داده که همه اینها نویددهنده اشتغال و کارهای خلاقانه و فناورانه است.

عبدالرحیم کردی افزود: تمامی امکانات و زیرساخت‌ها را برای هر درخواست استارتاپ و پارک علم و فناوری فراهم خواهیم کرد.