ساخت پالایشگاه هنگام در جزیره قشم با مشارکت پژوهشگاه صنعت نفت

امروز (شنبه ۸دی‌ماه) تفاهم‌نامه‌ای میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پیشرو توسعه اقتصادی پردیسان با هدف همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری، طراحی، ساخت و راه‌اندازی پالایشگاه نفت هنگام در منطقه آزاد قشم به امضا رسید. به گزارش اخبار آزاد مناطق، با انعقاد این تفاهم‌نامه، سرمایه‌گذاری، تامین، ساخت و راه‌اندازی پالایشگاه از یکسو و تجربه، تخصص و […]

امروز (شنبه ۸دی‌ماه) تفاهم‌نامه‌ای میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پیشرو توسعه اقتصادی پردیسان با هدف همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری، طراحی، ساخت و راه‌اندازی پالایشگاه نفت هنگام در منطقه آزاد قشم به امضا رسید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، با انعقاد این تفاهم‌نامه، سرمایه‌گذاری، تامین، ساخت و راه‌اندازی پالایشگاه از یکسو و تجربه، تخصص و دانش فنی مرتبط با طراحی فرآیند واحد‌های پالایشگاهی از سوی پژوهشگاه، زمینه‌ساز این مشارکت در راه‌اندازی پالایشگاه هنگام در جزیره قشم خواهد بود.

براساس این گزارش، پژوهشگاه صنعت نفت با برخورداری از تجربه وسیع در فعالیت‌های مشابه در حوزه فرآیندهای پالایشگاهی، موضوعات مربوط به حوزه تامین دانش فنی و طراحی و همچنین بخش‌های مرتبط با مطالعات فنی و اقتصادی طرح را عهده‌دار است.

گفتنی است این پالایشگاه با ظرفیت محدود آغاز به کار خواهد کرد و در مراحل بعدی این ظرفیت نیز افزایش خواهد یافت.

این تفاهم‌نامه میان جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه و حسینعلی زادمهر، مدیرعامل و جلیل ابراهیم‌پور نایب رئیس هیات مدیره شرکت پیشرو توسعه اقتصادی پردیسان در محل پژوهشگاه صنعت نفت منعقد شد.