مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم اظهار داشت:

سازمان منطقه آزاد قشم تنها مرجع صدور مجوز احداث بنا، تصرف، تملک یا انتقال املاک در جزیره هنگام است

مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم گفت: سازمان منطقه آزاد قشم، یگانه مرجع حاکم بر مقررات مربوط به صدور مجوز احداث بنا، تصرف، تملک یا انتقال املاک در جزیره هنگام است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سیدمحمد امین جعفری حسینی افزود: با توجه به مصوبه هیات وزیران در جلسه دی‌ماه‌۱۳۹۲ و مستند به تبصره (یک) ماده (یک) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و الحاق جزیره هنگام به محدوده منطقه ویژه اقتصادی قشم، هرگونه اقدام برای انتقال مالکیت و احداث بنا در جزیره هنگام منوط به کسب مجوز از سازمان منطقه آزاد قشم است.

وی با اعلام این مطلب خطاب به کلیه ساکنان و سرمایه‌گذاران متقاضی دریافت و خرید اراضی و احداث بنا در جزیره هنگام گفت: اتخاذ تصمیم درخصوص اعطا، انتقال املاک و اراضی و صدور مجوز در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی و سرمایه‌گذاری با رعایت تشریفات ویژه حقوقی و قانونی در حوزه اختیارات منطقه ویژه اقتصادی قشم و در نتیجه سازمان منطقه آزاد قشم خواهد بود.

به گفته جعفری حسینی، این مصوبه لازم‌الاجرا و لازم‌الاتباع هیات وزیران در اردیبهشت‌ماه‌۱۳۹۴ با نامه رسمی ریاست مجلس شورای اسلامی مورد تایید قرار گرفته و جهت اجرا به کلیه ارکان اجرایی و حاکمیتی کشور ابلاغ شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم تاکید کرد: با توجه به الزامات قانونی ذکر شده، همه متقاضیان احداث بنا و انتقال املاک، همچنین سرمایه‌گذاران حوزه‌های اقتصادی می‌توانند برای تسهیل و تسریع در انجام امور مربوطه، به مدیریت منطقه ویژه اقتصادی قشم مراجعه کنند.