سازمان منطقه آزاد قشم تنها مرجع صدور مجوز احداث بنا، تصرف، تملک یا انتقال املاک در جزیره هنگام است

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سیدمحمد امین جعفری حسینی افزود: با توجه به مصوبه هیات وزیران در جلسه دی‌ماه‌۱۳۹۲ و مستند به تبصره (یک) ماده (یک) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و الحاق جزیره هنگام به محدوده منطقه ویژه اقتصادی قشم، هرگونه اقدام برای انتقال مالکیت و احداث بنا در جزیره هنگام منوط به کسب مجوز از سازمان منطقه آزاد قشم است.

وی با اعلام این مطلب خطاب به کلیه ساکنان و سرمایه‌گذاران متقاضی دریافت و خرید اراضی و احداث بنا در جزیره هنگام گفت: اتخاذ تصمیم درخصوص اعطا، انتقال املاک و اراضی و صدور مجوز در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی و سرمایه‌گذاری با رعایت تشریفات ویژه حقوقی و قانونی در حوزه اختیارات منطقه ویژه اقتصادی قشم و در نتیجه سازمان منطقه آزاد قشم خواهد بود.

به گفته جعفری حسینی، این مصوبه لازم‌الاجرا و لازم‌الاتباع هیات وزیران در اردیبهشت‌ماه‌۱۳۹۴ با نامه رسمی ریاست مجلس شورای اسلامی مورد تایید قرار گرفته و جهت اجرا به کلیه ارکان اجرایی و حاکمیتی کشور ابلاغ شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم تاکید کرد: با توجه به الزامات قانونی ذکر شده، همه متقاضیان احداث بنا و انتقال املاک، همچنین سرمایه‌گذاران حوزه‌های اقتصادی می‌توانند برای تسهیل و تسریع در انجام امور مربوطه، به مدیریت منطقه ویژه اقتصادی قشم مراجعه کنند.

|
به اشتراک بگذارید