مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت:

سازمان منطقه آزاد کیش صاحب جزیره مصنوعی با کاربری تفریحی و مسکونی می‌شود

با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور، تفاهم‌نامه همکاری سازمان منطقه آزاد کیش و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء‌(ص) در زمینه لایروبی حوضچه شرقی بندر تجاری کیش و احداث جزیره مصنوعی به امضاء رسید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، همزمان با هفته دولت در نشست مشترک غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش و سعید محمد فرمانده  قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء‌(ص)، تفاهم‌نامه همکاری میان طرفین به امضاء رسید.

بر اساس این گزارش، تکمیل مطالعات و اجرای پروژه عملیات لایروبی حوضچه شرقی بندر تجاری کیش و احداث جزیره مصنوعی به صورت طرح و ساخت‌(EPC)  که شامل طراحی و مهندسی ساخت این جزیره مصنوعی، ساخت دایک موقت، لایروبی، استحصال و تراکم دینامکی است، ازجمله مفادی است که در تفاهم‌نامه مذکور به امضا طرفین رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم‌نامه تصریح کرد: با توجه به این که کیش میزبان پروژه‌های بزرگ و در سطح ملی است، از این رو کیفیت انجام پروژه برای سازمان منطقه آزاد کیش حائز اهمیت می‌باشد؛ لذا این سازمان سعی دارد با بهره‌گیری از پتانسیل شرکت‌های مطرح داخلی، گام‌های اساسی را در زمینه رشد و توسعه کیش و عملی نمودن ماموریت‌های این سازمان بردارد.

مظفری افزود: با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه، سازمان منطقه آزاد کیش صاحب جزیره مصنوعی به ابعاد ۵۰۰هزار متر مربع  می‌شود که برای آن کاربری‌های تفریحی و مسکونی در نظرگرفته شده است.

گفتنی است، جزیره کیش با ۹۱کیلومتر مربع مساحت، سالانه پذیرای بیش از یک میلیون و دویست هزار گردشگر است.