مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار خبر داد:

سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی چابهار-کنارک به زودی بهره‌برداری خواهد شد

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: پروژه بهسازی سالن ترانزیت فرودگاه بین‌المللی کنارک-‌چابهار تکمیل و به زودی بهره‌برداری خواهد شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، فرزین حقدل مجری بازسازی سالن بین‌المللی فرودگاه بین‌المللی چابهار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی منطقه آزاد چابهار در نشست با خبرنگاران رسانه‌ها اظهار داشت: با تکمیل کارهای زیربنایی و ساختمانی فرودگاه بین‌المللی چابهار-کنارک، این پروژه از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه به ما تحویل داده شده و از آن تاریخ به بعد یک ماه و نیم زمان برد تا ابنیه داخلی به طور کامل بازسازی شدند.

وی افزود: بازه زمانی دو ماهه برای این عملیات در نظر گرفته شده بود، اما چون مواردی مانند یک سالن ۲۵۰متری و یک طبقه دوم اداری که نیاز به سازه و محاسبات خاص معماری داشت در میانه کار اضافه شدند، پروژه یک مقدار بیشتری طول کشید.

حقدل ادامه داد: اکنون همه آن تعهدات که سازمان منطقه آزاد چابهار به شرکت سرمایه‌گذاری توسعه چابهار داشته، به طور کامل به اتمام رسیده است و ما به زودی این فرودگاه را تحویل می‌دهیم.

وی اظهار کرد: تجهیزات مورد نیاز دیگر مانند دوربین‌های مداربسته باید عرضه و توسط شرکت بهره‌بردار فرودگاه در محل نصب و بهره‌برداری کامل شود.

حقدل افزود: ما علاوه بر آن کارهای ساختمانی و مواردی هم که این مدت بر آن اضافه شد، تسمه نقاله استانداردی را هم مستقر کردیم و درب ورودی و خروجی فرودگاه را هم از نوع استاندارد و برقی نصب نمودیم که هیچکدام در تعهدات ما نبود، اما با توجه به اینکه برای رفاه مسافران بود، انجام پذیرفت‌.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار در پایان گفت: فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار امکان پذیرش همزمان سه پرواز را خواهد داشت که با توجه به تکمیل چراغ‌های باند، امکان برقراری پرواز در شب هم وجود دارد که با این تفاسیر، امکان انجام ده پرواز در هر شبانه‌روز قابل انجام خواهد بود.