سرمایه‌گذاری عمان در طرح‌های شیلات منطقه آزاد چابهار

با تاکید بر تکنولوژی به کار رفته در شهرک شیلات منطقه آزاد چابهار، وزارت کشاورزی و شیلات عمان، برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های شیلات این منطقه اعلام مشارکت و سرمایه‌گذاری کرد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در هفته گذشته قائم مقام وزیر کشاورزی و شیلات عمان به همراه برخی از معاونین و اعضای اقتصادی بخش خصوصی […]

با تاکید بر تکنولوژی به کار رفته در شهرک شیلات منطقه آزاد چابهار، وزارت کشاورزی و شیلات عمان، برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های شیلات این منطقه اعلام مشارکت و سرمایه‌گذاری کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در هفته گذشته قائم مقام وزیر کشاورزی و شیلات عمان به همراه برخی از معاونین و اعضای اقتصادی بخش خصوصی این کشور با دعوت سازمان شیلات ایران و منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی چابهار به کشورمان آمده و با تاکید بر تکنولوژی استفاده شده در شهرک صنعتی شیلات چابهار، سرمایه‌گذاری خود را بر این صنعت اعلام کردند.

با تاکید بر اهمیت این دیدار، فرزین حقدل مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار که به عنوان نماینده این منطقه همراه با گروه دعوت‌کننده حضور داشت، گفت: جذابیت‌های زیرساخت صنعت شیلات منجر شده تا کشور عمان سرمایه خود را به شهرک صنعتی شیلات چابهار بیاورد و ایران نیز به دلیل اعمال برخی تحریم از روابط کشور عمان برای صادرات محصولات شیلات خود استفاده کند.

وی با اشاره به جایگاه عمان در صنعت شیلات ادامه داد: نزدیک به چند دهه است که عمان از لحاظ پرورش ماهی و تولید کنسرو، پیشرفت‌های خوبی را شاهد بوده، اما نتوانسته از دانش و تکنولوژی به لحاظ تجربه استفاده کند.

حقدل افزود: از سویی دیگر ایران در این حوزه به جهت اخذ تکنولوژی صنعت شیلات، آزمون و خطاهای خود را انجام داده و هم‌اکنون می‌تواند تکنولوژی لجستیک خود را به سایر کشورها عرضه کند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت منطقه آزاد چابهار با تاکید بر روند اجرایی این توافقات گفت: مذاکرات اولیه درخصوص همکاری ایران و عمان در شیلات چابهار انجام شده و روزهای آتی موافقت‌نامه‌های اجرایی این سرمایه‌گذاری و مشارکت را در منطقه آزاد تجاری چابهار شاهد خواهیم بود.