سرمایه‌گذاری ۵۰میلیون دلاری خارجی در زمینه تولید آلومینیوم در منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو از اعلام آمادگی سرمایه‌گذار خارجی برای اجرای پروژه ۵۰میلیون دلاری در این منطقه خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در دیدار سلیمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو با سرمایه‌گذار خارجی در زمینه تولید آلومینیوم، توافقات اولیه برای سرمایه‌گذاری ۵۰میلیون دلاری با مشارکت هلدینگ ایرانی انجام شد. مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو، با […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو از اعلام آمادگی سرمایه‌گذار خارجی برای اجرای پروژه ۵۰میلیون دلاری در این منطقه خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در دیدار سلیمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو با سرمایه‌گذار خارجی در زمینه تولید آلومینیوم، توافقات اولیه برای سرمایه‌گذاری ۵۰میلیون دلاری با مشارکت هلدینگ ایرانی انجام شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو، با اشاره به جزئیات این سرمایه‌گذاری گفت: این پروژه از مرحله تولید پروفیل تا محصولات آلومینیومی جهت صد در صد صادرات به اروپا و روسیه اجرا می‌شود که در فاز اول برای ۶٠٠نفر بومی ایجاد اشتغال خواهد کرد.

وی افزود: تیم سرمایه‌گذاری خارجی جهت مکان‌یابی احداث کارخانه در زمینی به مساحت ٨هکتار به منطقه آزاد ماکو سفر می‌کنند.

سلیمانی از شرایط ویژه برای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: صورت علاقه‌مندی خارجی‌ها به سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو، مجوز اقتصادی ظرف یک روز صادر و از سوی دولت امنیت سرمایه‌گذاری را تضمین می‌کنیم.

وی با اشاره به آماده بودن انرژی ارزان و زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری ازجمله آب، برق، گاز و فیبر نوری، از سرمایه‌گذاران خارجی خواست تا در منطقه آزاد ماکو سرمایه‌گذاری کنند.