سفرهای نوروز۹۸ به مناطق آزاد با کارت تسهیلات سفر ۲۰میلیون تومانی/ اعلام جزئیات کارت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی سفر به مناطق آزاد

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه امکان پرداخت هزینه‌های مراکز اقامتی، حمل و نقل، مراکز پذیرایی،‌ مراکز تفریحی و حتی مراکز خرید با کارت تسهیلات سفر به مناطق آزاد وجود دارد، گفت: به احتمال قوی امکان استفاده از این کارت تسهیلات برای سفرهای نوروز‌۹۸ فراهم می‌شود […]

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه امکان پرداخت هزینه‌های مراکز اقامتی، حمل و نقل، مراکز پذیرایی،‌ مراکز تفریحی و حتی مراکز خرید با کارت تسهیلات سفر به مناطق آزاد وجود دارد، گفت: به احتمال قوی امکان استفاده از این کارت تسهیلات برای سفرهای نوروز‌۹۸ فراهم می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند سفرهای نوروزی خود را به مناطق آزاد با استفاده از این تسهیلات انجام دهند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، سیدجواد رضوی درباره جزئیات ارائه تسهیلات به علاقه‌مندان برای سفر به مناطق آزاد، اظهار داشت: طبق تفاهمی که بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و دبیرخانه مناطق آزاد انجام گرفته است، قرار بر این شده که ۲۰میلیون تومان با سود ۴درصد در اختیار علاقه‌مندان سفر به مناطق آزاد گذاشته شود.

رضوی درباره مخاطبان این طرح گفت: مخاطب این طرح می‌تواند تمام مردم و علاقه‌مندان باشد اما در مرحله اول کارکنان دستگاه‌های دولتی از این تسهیلات می‌توانند استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کارت تسهیلات در چارچوب مقررات و تضامین بانکی به افراد ارائه می‌شود، گفت: امکان پرداخت هزینه‌های مراکز اقامتی، حمل و نقل، مراکز پذیرایی،‌ مراکز تفریحی و حتی مراکز خرید با این کارت وجود دارد.

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه فرآیند اجرایی کارت تسهیلات سفر به مناطق آزاد در مراحل پایانی قرار دارد، ادامه داد: در حال رایزنی‌ برای جذب پذیرنده‌ها هستیم. مذاکرات با چند دفاتر خدمات مسافری، شرکت هواپیمایی، سایر شقوق حمل‌ونقل، مراکز تفریحی و گردشگری و تجاری برای پیوستن به این طرح انجام شده است و به تدریج مراکز پذیرنده این کارت افزایش پیدا خواهد کرد.

رضوی افزود: مزیت این طرح، برای فعالان صنعت گردشگری، افزایش مسافر در این مراکز عضو خواهد بود و با توجه به رکود اقتصادی که معمولا در این شرایط از حجم سفر کاسته می‌شود، این طرح می‌تواند منجر به رونق این مراکز شود.

وی با تاکید بر اینکه این طرح مناسب گروهی است که برنامه سفر دارند، گفت: تا زمانی که اعتبار در این کارت باقی مانده باشد، امکان استفاده از آن وجود دارد و به لحاظ زمانی تاریخ انقضا نخواهد داشت.

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره جزئیات پرداخت تسهیلات اظهار داشت: از زمانی که این کارت صادر می‌شود اقساط تسهیلات باید پرداخت شود و مدت زمان بازپرداخت‌ها هم ۱۲ تا ۱۸ماهه خواهد بود که علاقه‌مندان می‌توانند دوره بازپرداخت را انتخاب کنند.

رضوی با تاکید بر اینکه اعتبارات این کارت امکان نقدشوندگی ندارد، گفت: به احتمال قوی امکان استفاده از این کارت تسهیلات برای سفرهای نوروز‌۹۸ فراهم می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند سفرهای نوروزی خود را به مناطق آزاد با استفاده از این تسهیلات انجام دهند.