سفر استاندار سیستان و بلوچستان و معاون نهاد ریاست جمهوری به منطقه آزاد چابهار

دانیال محبی‌نیا، استاندار سیستان و بلوچستان و سیدابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در سفر به منطقه آزاد چابهار از چند پروژه صنعتی، تولیدی و گردشگری منطقه آزاد چابهار بازدید به عمل آوردند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، استاندار سیستان و بلوچستان، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست […]

دانیال محبینیا، استاندار سیستان و بلوچستان و سیدابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در سفر به منطقه آزاد چابهار از چند پروژه صنعتی، تولیدی و گردشگری منطقه آزاد چابهار بازدید به عمل آوردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، استاندار سیستان و بلوچستان، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به همراه حمیداله بلیده‌ای عضو هیات ‌مدیره و معاون فنی و زیربنایی، محمداکبر چاکرزهی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و مدیران سازمان منطقه آزاد چابهار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از پروژه پرورش شترمرغ، هتل بوم‌گردی باغ آبکان، سپید پلاست و باغ ملی تیس بازدید کردند.

مزرعه پروش شترمرغ در زمینی به وسعت ۱۲هکتار با سرمایه‌گذاری ۷۰۰میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینه شترمرغ نظیر بسته‌بندی، عرضه گوشت، پوست، تهیه روغن شترمرغ و مواد آرایشی در پیکره صنعتی منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شده است.

هتل بوم‌گردی باغ آبکان مرکز اقامتی و پذیرایی مجهز به کپرهای سنتی توسط بخش خصوصی در محدوده منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شده است، باغ آبکان با کلکسیونی از درختان زیبای استوایی مانند نارگیل، چیکو، زیتون محلی یا گواو، جم، انبه، لیموعمانی، بیدام، تمرهندی، خربزه درختی قد علم کرده‌اند.

واحد تولیدی پلاستیک چاپ، دوخت و سایزبندی سپید پلاست منطقه آزاد چابهار با سرمایه‌گذاری ۳۶۰هزار میلیون ریالی و اشتغالزایی ۱۳۰نفر در سه شیفت کاری ماه گذشته در پیکره صنعتی منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شده است که تمامی محصولات تولیدی آن به خارج از کشور صادر میشود.

باغ ملی تیس متعلق به منطقه آزاد چابهار از باغ‌های ایرانی منحصربه‌فرد با انواع گیاهان و درختان بومی و گل‌های زیبایی است. این باغ دارای گونه‌های جانوری خاص چون سنجاب بلوچی، مرغ مینا، طوطی‌های ملنگو و انواع پرنده‌های مختلف است که در سال۱۳۴۰ احداث ‌شده است که نهال‌های آن برای فضای سبز منطقه آزاد چابهار مورد استفاده قرار میگیرد.