به منظور بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و گسترش تبادلات تجاری و اقتصادی صورت گرفت:

حضور فعالین اقتصادی ارزروم ترکیه در منطقه آزاد ماکو

هیاتی متشکل از اعضای اتحادیه کارآفرینان و صاحبان صنایع استان ارزروم ترکیه به منظور دیدار با مسئولین و فعالان اقتصادی ایران و بازدید از مناطق آزاد ارس و ماکو، تبریز، ارومیه و منطقه آزاد ماکو، به ماکو سفر کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، رئیس اتحادیه کارآفرینان و صاحبان صنایع ارزروم گفت: در این سفر ضمن بازدید از شهرهای مختلف و آشنایی با فرصت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری در ایران خصوصا منطقه آزاد ماکو و ارس در زمینه کشاورزی، ساخت و ساز، اطلاعات، حمل و نقل، تولید مواد غذایی، صنعت پلاستیک و تجارت متقابل با بسیاری از نمایندگان این بخش‌ها دیدار و تبادل نظر خواهیم کرد.

ابراهیم گوزوتوک افزود:‌ روابط خوب سیاسی و اقتصادی ترکیه و ایران این فرصت را فراهم آورده است که بتوانیم از ظرفیت‌های هردو کشور در جهت رشد و رونق اقتصادی استفاده کنیم و همسایگی ارزروم با منطقه آزاد ماکو امکان روابط نزدیک اقتصادی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه علاقه‌مندیم فعالیت‌های اقتصادی خود را در ایران تقویت کنیم، ادامه داد: سعی داریم در دیدار با مسئولین و نماینده‌های صاحبان صنایع ایران، موجبات افزایش تعاملات تجاری میان دو کشور را فراهم کنیم.

معاون توسعه تجارت بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز گفت: سفر این هیات تجاری و اقتصادی فرصت خوبی را مهیا کرده است تا ضمن آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی طرفین و تبادل اطلاعات به منظور ایجاد زمینه همکاری های مشترک با ترکیه، در آینده منجر به عقد تفاهم‌نامه شود.

مهدی خلف‌خانی با اشاره به اینکه منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور و در همسایگی کشور ترکیه قرار دارد، اظهار داشت: این منطقه بهترین مقصد برای فعالیت‌های مشترک اقتصادی دو کشور است که در این زمینه ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و ترکیه را در منطقه آزاد ماکو دنبال می‌کنیم.

معاون توسعه تجارت بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: این هیات تجاری که متشکل از ۱۵نفر از فعالین اقتصادی در زمینه صنایع فلزی، غذایی، پتروشیمی، ماشین‌آلات سنگین، صنایع کشاورزی و علوم دامی و… هستند که بعد از بازدید از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی نهایتا در منطقه آزاد ماکو حضور پیدا خواهند نمود و طی نشست‌هایی به تبادل نظر و گفت‌و‌گو خواهیم پرداخت‌.