سفر مشاور رئیس‌جمهور به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

امروز (چهارشنبه 6آذرماه) مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس سفر کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از  فرینا، «مرتضی بانک» با حضور در قطب انرژی کشور از مراکز و مجتمع‌های پتروشیمی مستقر در عسلویه بازدید می‌کند.

«نشست پیگیری و رفع موانع» یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های این سفر است که قرار است با حضور مرتضی بانک برگزار شود.

همچنین بازدید از پالایشگاه، مجتمع پتروشیمی بوشهر، مجتمع پتروشیمی جم و بازدید از مجتمع بندری خلیج فارس از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.

گفتنی است؛ «جعفر آهنگران» معاون برنامه‌ریزی، «اکبر افتخاری» معاون تولید، صادرات و فناوری و «محمود منزوی‌زاده» مشاور بین‌الملل و مدیر کل حوزه دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی «مرتضی بانک» را در این سفر همراهی می کنند.

گفتنی است، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حاشیه خلیج فارس و در محدوده ۴۶هزار هکتاری استان بوشهر قرار گرفته است که مشتمل بر سه منطقه پارس یک (پارس جنوبی) با ۱۴هزار هکتار که شهرستان عسلویه را در بر می‌گیرد، پارس دو (کنگان) در محدوده ۱۶هزار هکتاری شهرستان کنگان را در بر گرفته است و پارس سه (پارس شمالی) شامل ۱۶هزار هکتار از محدوده ی شهرستانهای دیر، دشتی، تنگستان و بوشهر را در بر می‌گیرد.

استان بوشهر با موقعیت طبیعی شامل اراضی جلگه‌ای، پایکوهی و کرانه‌ای، در بخش شرقی منطقه سطح کوهپایه بیش از دشت‌هاست و در سمت غرب جلگه‌های کرانه‌ای به چشم می‌خورد. این استان دارای اقلیم گرم و مرطوب که در تابستان دمای بالای ۵۰درجه و در زمستان دمای حداقل تا ۵درجه را تجربه می‌کند.