سفیر آفریقای جنوبی در ایران تاکید کرد: انجام همکاری آفریقای جنوبی با ایران بدون هیچ شرطی

سفیر آفریقای جنوبی در ایران گفت: علیرغم اینکه از مکانیزم‌های کشورهای اروپایی برای همکاری با ایران برخوردار نیستیم، اما در کنار این کشور هستیم و از ایران حمایت می‌کنیم. به گزارش اخبار آزاد مناطق،  خاملائو ویکا مازوی سفیر آفریقای جنوبی در ایران در جلسه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری قشم در سالن مرکز بین‌المللی رشد، اعلام […]

سفیر آفریقای جنوبی در ایران گفت: علیرغم اینکه از مکانیزم‌های کشورهای اروپایی برای همکاری با ایران برخوردار نیستیم، اما در کنار این کشور هستیم و از ایران حمایت می‌کنیم.

به گزارش اخبار آزاد مناطق،  خاملائو ویکا مازوی سفیر آفریقای جنوبی در ایران در جلسه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری قشم در سالن مرکز بین‌المللی رشد، اعلام کرد: ارتباط با ایران را دوست داریم و همکاری با کشورهایی نظیر ایران را بدون شرط انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: ایران روابط بسیار خوبی با کشورهای آفریقایی دارد و چندین شرکت معتبر آفریقای جنوبی در ایران فعالیت‌های اقتصادی دارند و امیدواریم روابط کشورمان با ایران بیشتر شود.

رایزن اقتصادی روسیه هم در این جلسه با تاکید بر روابط بسیار حسنه دو کشور ایران و روسیه، اظهار امیدواری کرد که شرکت‌های روسی علاقمند سرمایه‌گذاری در ایران بیشتر از گذشته در طرح‌های صنعتی و اقتصادی این کشور ورود پیدا کنند.

رایزن اقتصادی ویتنام هم با اشاره به فعالیت چند شرکت ویتنامی در طرح‌های صنعتی ایران، گفت: امیدوارم با شناختی که از جمهوری اسلامی ایران و جزیره قشم پیدا کرده‌ام، شاهد افزایش سرمایه‌گذاری فعالان اقتصادی کشورم در ایران به ویژه در قشم باشم.

شایان ذکر است؛ در این جلسه که به ریاست حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور معاونان این مجموعه در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار شد، علاوه بر سفیر کشورمان در قطر و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس و قشم، سفرای کشورهای آفریقای جنوبی، قزاقستان و افغانستان و همچنین رایزن اقتصادی کشورهای اتریش، روسیه و ویتنام حضور داشتند.