سفیر ایران در قطر اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار بالا قشم در جهت جذب سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف صنعتی/ قشم، سرمایه‌ای ملی و جهانی است

سفیر ایران در قطر از قشم به عنوان منطقه‌ای برای سرمایه‌گذاری در حوزه های مختلف و سرمایه‌ای ملی و جهانی نام برد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدعلی سبحانی در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم که در سالن مرکز بین‌المللی رشد برگزار شد، گفت: دولت ایران مناطق آزاد را به عنوان بخش بالادستی برای سرمایه‌گذارای […]

سفیر ایران در قطر از قشم به عنوان منطقه‌ای برای سرمایه‌گذاری در حوزه های مختلف و سرمایه‌ای ملی و جهانی نام برد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدعلی سبحانی در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم که در سالن مرکز بین‌المللی رشد برگزار شد، گفت: دولت ایران مناطق آزاد را به عنوان بخش بالادستی برای سرمایه‌گذارای ایجاد کرده است که این مناطق ازجمله قشم، براساس قوانین خاص در جذب سرمایه‌گذاران فعالیت می‌کنند.

وی با اعلام اینکه دولت آمریکا تلاش کرد با خروج از برجام مانع از موفقیت‌های ایران در حوزه‌های سرمایه‌گذارای خارجی شوند، افزود: ایران در شرایط کنونی روابط بسیار مستحکمی با کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی دارد.

به گفته سفیر ایران در قطر، علیرغم سنگ‌اندازی‌های ترامپ در مسئله برجام، روابطمان با بسیاری از کشورهای دنیا بسیار خوب و مستحکم است و با جذب سرمایه‌گذاران خارجی به ویژه در منطقه آزاد قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس، می‌توانیم از ظرفیت‌های مهم صنعتی و اقتصادی این جزیره بهره‌برداری کنیم.

وی از مدیران عامل مناطق آزاد کشور ازجمله قشم به عنوان حاکمان دارای اختیارات خاص نام برد و افزود: با توجه به اقدامات موفق دولت دکتر روحانی در برقراری ارتباط با جهانیان و نقش مهم وزارت خارجه در مسائل فرامنطقه‌ای به ویژه در مسئله برجام، شاهد افزایش سرمایه‌گذارای‌های خارجی در کشورمان هستیم.

سبحانی ادامه داد: هیچ نقطه منفی برای سرمایه‌گذارای در ایران وجود ندارد و منطقه آزاد قشم با ظرفیت‌های بسیار بالا، از شرایط مهم جذب سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف صنعتی برخوردار است.

شایان ذکر است؛ در این همایش که به ریاست حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور معاونان این مجموعه در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم برگزار شد، علاوه بر رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعابس و قشم، سفرای کشورهای آفریقای جنوبی، قزاقستان و افغانستان و همچنین رایزن اقتصادی کشورهای اتریش، روسیه و ویتنام هم حضور داشتند.