سه رویداد مهم گردشگری در منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: به‌منظور توزیع متوازن سفرها در همه ایام سال به چابهار، سه رویداد ملی و بین‌المللی گردشگری را در منطقه آزاد چابهار تعریف کردیم. به گزارش مناطق آزاد، عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: سفر به چابهار و چابهارگردی عمدتا به ۶ ماهه دوم سال برمی‌گردد، در […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: به‌منظور توزیع متوازن سفرها در همه ایام سال به چابهار، سه رویداد ملی و بین‌المللی گردشگری را در منطقه آزاد چابهار تعریف کردیم.

به گزارش مناطق آزاد، عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: سفر به چابهار و چابهارگردی عمدتا به ۶ ماهه دوم سال برمی‌گردد، در این ۶ ماه هم عمدتا و به‌صورت متمرکز در نوروز اتقاق می‌افتد و این درحالی است در ۶ ماه اول سال کمتر کسی برای سفر و گردشگری به چابهار می‌آید.

وی افزود: راهبرد ما درکنار افزایش زیرساخت‌های اقامتی و تقریحی، توزیع متوازن سفرها در همه ایام و به‌ویژه ۶ ماهه اول است؛ به همین منظور ۳ رویداد ملی و بین‌المللی را برای این ایام تعریف کردیم که فعلا درحال آماده‌سازی آن‌هاهستیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم چابهار با رویکرد، کشورهای آیورا و کشورهای منطقه که با ما مشترکات فرهنگی دارند یکی از رویدادهایی است که مجوز آن اخذ شده و درحال آماده‌سازی برای برگزاری آن احتمالا در اردیبهشت ماه سال آینده هستیم.

وی اضافه کرد: رویداد دوم جشنواره موسیقی با تکیه بر موسیقی اصیل بلوچی است که با وجود ظرفیت‌ها و نام‌های پرآوازه کمتر توجه‌ای به آن شده است؛ امیدواریم این رویداد را هم در ۶ ماهه اول سال آینده به‌طور مشخص شهریور ماه برگزار کنیم.

کردی جشنواره برندینگ لباس و نقوش محلی را دیگر رویداد گردشگری برای جذب گردشگر در ۶ ماهه اول سال به چابهار عنوان کرد و افزود: هم‌راستا با برگزاری رویدادها، به‌دنبال افزایش ظرفیت‌های اقامتی منطقه نیز هستیم، بر اساس نیازسنجی‌های موجود در سال گذشته ۵ هتل را قرارداد بستیم و در سال جاری نیز احداث ۹ هتل‌آپارتمان را در دستور کارداریم؛ امیدواریم با این قراردادها ظرف ۲ سال آینده تحولی مهم در توسعه زیرساخت‌های اقامتی ما رخ دهد.