وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات خبر داد:

شروع مجدد پروازهای مسافری فرودگاه بین‌المللی پیام در هفته آینده

وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات اعلام کرد که پروازهای مسافری از فرودگاه بین‌المللی پیام البرز هفته آینده از سر گرفته می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدجواد آذری جهرمی روز سه‌شنبه (۱مردادماه) در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه مسافری پیام به همراه وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در جلسه هیات دولت این موضوع مطرح و از چهارشنبه هفته آینده پروازهای مسافری از فرودگاه پیام از سر گرفته می‌شود.

وی اظهار داشت: ۲ اقدام مهم برای تامین امنیت پروازها از این فرودگاه انجام شده که یکی بحث راداری است که با توجه به عملیاتی شدن منطقه پروازی تهران از سوی وزارت راه، اقدام موثری در این جهت بوده است.

آذری جهرمی گفت: علامت‌گذاری و اعلام هشدارها در فرودگاه فتح در نزدیکی فرودگاه پیام نیز طبق استانداردهای بین المللی صورت گرفته و مشکلات امنیتی فرودگاه پیام که ایراداتی بر آن وارد شده بود به صورت کلی برطرف شد.

وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات ادامه داد: همچنین طبق توافقی که با وزیر راه داشته‌ایم، فردا مشکل حقوقی فرودگاه پیام در دولت با ۲فوریت مطرح و امیدواریم مصوب شود، چراکه ۲وزارتخانه منعی برای فعالیت مسافری این فرودگاه ندارند.

آذری جهرمی افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته در استان و تلاش‌های مجموعه فرودگاه پیام، امیدواریم که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، از چهارشنبه هفته آینده شاهد از سرگیری مجدد پروازها از پیام باشیم.

به گفته وی، وزارت راه نقش تاثیر‌گذاری در حل مشکلات این فرودگاه که می‌تواند موجب توسعه هرچه بیشتر استان و منطقه و رفاه مردم شود، داشته است.