شهر فرودگاهی امام‌(ره) می‌تواند نماد رشد و توسعه کشور باشد

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروزه در دنیا فرودگاه‌ها نماد توسعه و پیشرفت یک کشور محسوب می‌شوند و ما باید شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) را به نماد توسعه کشور تبدیل کنیم. به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمد اسلامی ضمن حضور در شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) اظهار داشت: امروزه در دنیا فرودگاه‌ها نماد توسعه و پیشرفت […]

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروزه در دنیا فرودگاه‌ها نماد توسعه و پیشرفت یک کشور محسوب می‌شوند و ما باید شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) را به نماد توسعه کشور تبدیل کنیم.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمد اسلامی ضمن حضور در شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) اظهار داشت: امروزه در دنیا فرودگاه‌ها نماد توسعه و پیشرفت یک کشور محسوب می‌شوند و ما با ساخت یک فرودگاه مدرن می‌توانیم توانایی‌های خود را در رشد و توسعه کشور برای جهان به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: همچنان با استانداردهای یک فرودگاه مدرن فاصله داریم و باید برای ساخت فرودگاه‌های مدرن در کشور برنامه‌ریزی‌های دقیق داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح جامع توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) با افق ۳۰ساله گفت: این طرح یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها برای ساخت فرودگاهی مدرن در کشور است و می‌تواند شهر فرودگاهی امام‌(ره) را به نماد رشد و توسعه کشور تبدیل کند.

اسلامی افزود‌: یکی از پروژه‌های مهم که با محوریت توسعه صنعت فرودگاهی کشور انجام شده، ساخت ترمینال گالری سلام با مدرن ترین تجهیزات است که ظرفیت اعزام و پذیرش ۵میلیون مسافر در سال را دارد.

وی خاطر نشان کرد‌: گام دیگری که باید با هدف ایجاد فرودگاه مدرن در شهر فرودگاهی امام خمینی‌(ره) برداریم، ساخت ترمینال ایران‌شهر است که عملیات اجرایی برای طراحی و ساخت آن باید پس از افتتاح ترمینال سلام صورت گیرد.

گفتنی است، ترمینال ایران شهر در فاز نخست قابلیت اعزام و پذیرش ۲۵میلیون مسافر در سال را دارد و در فاز نهایی ظرفیت اعزام و پذیرش آن به بیش از یکصد میلیون مسافر در سال خواهد رسید.