مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت:

صادرات کالاهای سلامت‌محور با برچسب آبی‌رنگ قشم

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کالاهای سلامت‌محور در حوزه غذایی، آرایشی و بهداشتی از قشم با برچسب آبی‌رنگ این منطقه صادر می شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در حاشیه رونمایی از شناسه‌گذاری کالاهای سلامت‌محور که با حضور معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در قشم انجام شد، افزود: مناطق آزاد براساس قانون، نقش مهمی در زمینه انتقال دانش و فناوری به سرزمین اصلی به عهده دارند.

وی ادامه داد: سازمان غذا و دارو با تفویض اختیارات حوزه شناسه‌گذاری روی کالاهای سلامت‌محور به مناطق آزاد کشور با محوریت قشم، شرایط خدمات به سرمایه‌گذاران در این مناطق را ارتقاء داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: اطمینان دارم خروجی مثبت عملکرد ما در حوزه کالاهای سلامت‌محور، موجب تشویق دیگر دستگاه‌های اجرایی برای تفویض اختیاراتشان به مناطق آزاد خواهد شد.

به گفته مومنی، هم‌اینک پنج واحد تولید لوازم آرایشی، بهداشتی و عطر و ادکلن در منطقه آزاد قشم فعالیت می‌کنند و سه کارخانه دیگر هم در آینده نزدیک به جمع فعالان این حوزه اضافه می‌شوند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم بخشی از نیاز کشور به لوازم آرایشی، بهداشتی و عطر و ادکلن ‌که ارز زیادی بابت تهیه آن از کشور خارج می‌شود را در منطقه آزاد قشم تولید و با برچسب ویژه مناطق آزاد به سرزمین اصلی صادر نماییم.

شایان ذکر است، با حضور محمدرضا شانه‌ساز معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مسئولان سازمان غذا و دارو، از تابلو شناسه‌گذاری کالاهای سلامت‌محور مناطق آزاد با محوریت قشم رونمایی شد. براساس این اقدام، تمامی کالاهی سلامت‌محور غذایی، آرایشی و بهداشتی با برچسب آبی‌رنگ اصالت کالا از قشم به داخل و خارج کشور صادر خواهد شد.