مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد:

ضرورت اجرای طرح‌های خاص گردشگری با استانداردهای بین‌المللی در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از اولویت اجرای طرح‌های گردشگری ویژه با استانداردهای ملی و بین‌المللی در این جزیره خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در دیدار با سرمایه‌گذار و مجریان طرح گردشگری «ونیز کیش» با اشاره به جایگاه جزیره کیش به عنوان مقصد مطلوب گردشگری در کشور و منطقه گفت: باتوجه به سطح توقع ملی از جزیره کیش و انتظار هموطنان برای وقوع رویدادهای بسیار خوب در حوزه گردشگری این منطقه، اجرای طرح‌های خاص و فعالیت‌هایی با کیفیت بالا و استانداردهای ملی و بین‌المللی از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش است.

مظفری، با بیان اینکه معیار و شاخص‌های ما برای انتخاب طرح‌های گردشگری و عمرانی تعریف شده و مشخص است، افزود: از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی نیز انتظار می‌رود در مقوله تامین منابع مالی مشخص و شفاف بوده و با نگاهی ملی طرح های منحصر‌به‌فرد و خاص با استانداردهای بالا را در جزیره کیش اجرا کنند.

وی طرح گردشگری «ونیز کیش» را طرحی جذاب برای این جزیره برشمرد و گفت: افراد زیادی متقاضی اجرای طرح‌های خاص نظیر این طرح در جزیره زیبای کیش هستند و اولویت با سرمایه‌گذارانی است که در مقوله تامین اعتبار و اجرای استانداردهای ملی و بین‌المللی جدیت و توان تخصصی لازم را داشته باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به منابع مالی، سرمایه‌های انسانی خوب و متخصص و ظرفیت‌های ارزشمند جزیره کیش برای توسعه صنعت گردشگری و جذب سرمایه‌گذاری‌های کلان داخلی و خارجی گفت: ما آماده حمایت همه‌جانبه از فعالان اقتصادی جزیره کیش هستیم و در جهت تسهیل شرایط فعالیت سرمایه‌گذاران و رفع مشکلات احتمالی آنها در چارچوب قوانین و مقرارت، تمام توان خود را به کارمی گیریم.

همچنین مدیرعامل شرکت مهان ساحل سازه کیش و سرمایه‌گذار طرح پیشنهادی «ونیز کیش» در این نشست با اشاره به ضرورت اجرای طرح‌های خاص در جزیره کیش برای افزایش ورود گردشگران گفت: طرح‌هایی چون «ونیز کیش» می‌تواند به عنوان یک جاذبه نوین گردشگری تمایل گردشگران بین‌المللی را برای سفر به این منطقه و مدت اقامت آنها را افزایش دهد.

به گفته یعقوبی، طرح «ونیز کیش» یک مجموعه بزرگ گردشگری تجاری شامل بخش‌های جاذبه‌های گردشگری، مراکز خرید، هتل و اماکن اقامتی و پذیرایی و ویلاهای شخصی است که با معماری زیبا در بخش غربی جزیره کیش ساخته می‌شود. در این طرح که اجرای آن در مجاورت ساحل موجب توسعه بخش غربی جزیره کیش می‌شود، آب دریا از طریق کانال‌هایی در سطح مجموعه به گردش درآمده و ضمن حفاظت کامل از اکوسیستم ساحلی، فضای زیبایی را برای گردشگران ایجاد می‌کند.