استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

ضرورت افزایش مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به لزوم پرهیز از دولتی شدن صرف فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها، بر افزایش زمینه مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق آزاد تاکید و خواستار باز شدن هر چه بیشتر فضا برای حضور سرمایه‌گذاران به ویژه سرمایه‌گذاران بومی در این مناطق شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، احمدعلی موهبتی همچنین با توجه به تراکم نیرو در منطقه آزاد چابهار، به استفاده از نیروهای مازاد آن در منطقه آزاد سیستان تاکید کرد.

وی به افزایش محدوده منطقه آزاد چابهار و افزایش تقاضا و مطالبات فعالین اقتصادی، بر لزوم مشخص شدن معافیت‌های مالیاتی در مناطق و ایجاد انگیزه برای جذب سرمایه‌گذاران و بازرگانان اشاره و خواستار تسریع در تدوین و ابلاغ دستور‌العمل مربوطه شد.

موهبتی همچنین در دیدار با دکتر شمس معاون دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به چشم‌انداز و سیاست‌های دولت در توسعه استان، زیرساخت‌های حمل و نقل ازجمله راه‌آهن، بزرگراه و فرودگاه بین‌المللی چابهار را اساسی‌ترین زیرساخت‌ها برای رونق و شکوفایی استان بر شمرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به مصوبات اخیر مجلس درخصوص منطقه آزاد چابهار و دیگر بنادر شهرستان و طرح جامع توسعه سواحل مکران، نقش فرودگاه چابهار را در تحقق اهداف و برنامه توسعه ملی و منطقه ای کشور در سواحل جنوب، کلیدی دانست و درخصوص اولویت آن نسبت به سایر زیرساخت‌ها تاکید کرد.

موهبتی با اشاره به روند پیشرفت پروژه ساخت فرودگاه چابهار، افزود: با توجه به برآورد هزینه پروژه، در صورت وجود هماهنگی و هم‌اندیشی بین دستگاه‌‍‌های ذی‌ربط، مشکلی در تامین منابع مالی برای تکمیل پروژه وجود ندارد.

معاون هماهنگی، پیگیری‌های ویژه و خدمات مدیریت دفتر رئیس‌جمهور نیز با تاکید بر اهمیت پروژه‌های استان سیستان و بلوچستان در توسعه پایدار کشور و نیز توسعه استان، گفت: رویکرد دولت، نگاه ویژه به توسعه استان و اجرای پروژه‌ها طبق سیاست‌های تعریف شده است.

شمس با اشاره به دستور رئیس‌جمهور درخصوص فرودگاه چابهار، گفت: مجموعه دفتر و نهاد ریاست جمهوری برای تحقق اهداف تعیین شده در منطقه و رفع موانع و بازدارندگی‌ها، پیگیری و تلاش‌های لازم را انجام و مشکلی در پیشبرد پروژه‌ها وجود ندارد.

معاون هماهنگی، پیگیری‌های ویژه و خدمات مدیریت دفتر رئیس‌جمهور، با تصریح ظرفیت‌های منطقه در توسعه ملی، توجه ویژه به توسعه استان را از اولویت‌های دولت دانست و اظهار داشت: اجرای زیرساخت‌های در دست اقدام، شکوفایی و توسعه توامان استان و کشور را در پی خواهد داشت و زندگی مردم استان را متحول خواهد کرد.