مشاور رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت:

ضرورت بهره‌مندی از جام‌جهانی قطر جهت جذب گردشگر و سرمایه‌گذار

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی معتقد است باید از ظرفیت جام‌جهانی قطر در سال‌۲۰۲۲ برای جذب گردشگر و سرمایه‌گذار جدید استفاده کنیم.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، «مرتضی بانک» در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به برگزاری جام جهانی سال‌۲۰۲۲ در قطر گفت: بحثی درباره اینکه قطری‌ها بخواهند در کیش کمپ بزنند یا از امکانات ما استفاده کنند، به صورت رسمی مطرح نشده است. یکی از مسئولان در مصاحبه‌ای گفته که ما آمادگی کمک به قطر را داریم، در حالی که سرمایه‌گذاری‌ها و امکانات لازم داخل کشور خودشان مهیاست.

او با اشاره به موضوع جذب سرمایه‌گذار به واسطه جام‌جهانی قطر افزود: این موضوع به مشکلات ما و آمریکا بستگی دارد، یعنی سرمایه‌گذاران خارجی اگر هم بخواهند در ایران حضور داشته باشند، با مانع تحریم‌ها و مبادلات مالی و پولی روبه‌رو هستند و بنابراین نمی‌توانیم بگوییم به این سادگی می‌توان این کار را انجام داد.

مشاور رئیس‌جمهور با اعلام اینکه قطری‌ها می‌توانند از ظرفیت‌های سازمان مناطق آزاد استفاده کنند، تصریح کرد: منطقه آزاد کیش و قشم برنامه‌هایی برای ارائه تسهیلات گردشگری و ساخت هتل‌های جدید در دست اجرا دارند که قبل از جام‌جهانی قطر به مرحله نهایی می‌رسد.

مرتضی بانک با اعتقاد به اینکه جام‌جهانی برای سرمایه‌گذار ایرانی هم انگیزه ایجاد کرده است، یادآور شد: در کل اینکه قطری‌ها برای برگزاری جام‌جهانی با ما همکاری مشترک داشته باشند معنی ندارند. آنها بعد از تلاش‌های فراوان توانسته‌اند میزبانی جام‌جهانی را به کشور خودشان اختصاص دهند و منطقی است با این حجم از منابع مالی و امکانات، نخواهند شریک داشته باشند.